31.08.2015

Dünya Kürek Şampiyonasi Başladi

Büyükler Dünya Kürek Şampiyonası, Fransa’nın Aiguebelette parkurunda Pazar günü yapılan eleme yarışları ile başladı. Bu Dünya Şampiyonası aynı zamanda 2016 RİO Olimpiyat Oyunları’nın kürek branşına katılım hakkı almak için bir seçme yarışı niteliğinde. Bu sebeple rekor katılım ile başlayan şampiyonada Kulübümüz kürekçileri Onat Kazaklı&Fuat Rafail ve ekip antrenörümüz Sonat Doğan, 2 tek sınıfında Türk Kürek Tarihinde ilk defa Olimpiyatlara katılım hakkı alarak giden ekip olmak için yarışacaklar.


27 ülke ekibinin katıldığı 2 tek kategorisinde ilk 11 ülke Olimpiyat vizesi hakkı elde edecek. Geçen yıl ekibimiz Dünya 8.’si olmuştu. Eleme serisinde rahat bir yarış ile Çeyrek Final hakkı elde eden ekibimiz, Çarşamba günü çeyrek Final mücadelesi ile ikinci yarışlarını yapacak.


Şampiyonada, Non-Olimpik sınıf olan Hafif Kilo 8 tek ekibimizde ise 4 Fenerbahçe’li kürekçimiz geçen yıl Dünya 3. su oldukları bu tekne sınıfında yine madalya almak için mücadele edecekler. 5 ülke ekibinin olduğu yarışta ekibimiz Salı günü yapacak sıralama yarışı ile final parkurundaki yeri belirlemek için yarışacaklar. Her İki ekibimize de bu önemli yarışlarda başarılar dileriz.