Ea7 Emporio Armani Milan 90-85 Fenerbahçe Ülker

30.01.2014

Ea7 Emporio Armani Milan 90-85 Fenerbahçe Ülker

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Turkish Airlines Euroleague TOP 16 E Grubu 5.hafta maçında İtalya takımı EA7 Emporio Armani Milan ile karşılaştı. Mediolanum Forum’da oynanan mücadeleden Takımımız, 90-85 mağlup ayrıldı.


Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda Linas Kleiza 26 sayı 4 ribaunt ile maçın en skorer ismi oldu.


Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelenin ilk 5 dakikası Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın 14-8 üstünlüğü ile geçti. Bu bölümde Bo McCalebb'in etkili oyunu Fenerbahçemizin öne geçmesinde önemli rol oynadı. İlk çeyreğin son bölümünde Lawal ile sayılar bulan ev sahibi ekip bu çabasına rağmen ilk periyot Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın 25-18 üstünlüğü ile sona erdi.


Fenerbahçemiz ikinci periyota da sayılarla başladı ancak pota altından sayılar bulan Milano, farkı eritti ve son 2 dakika kala 39-38 de öne geçti.  Son 1 dakikada sayılar bulan EA7 Milan ilk devreyi 49-40 önde tamamaladı.


Emporio Armani Milan ikinci devreye de sayı ile başladı. Son 4 dakikada hücumdan eli boş dönen Emporio Armani, faul problemleri yaşadı ve serbest atışlarla Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız farkı eriterek 6 sayıya kadar düşürdü. 3. çeyrek Armani Milan'ın 64-58 üstünlüğü tamamlandı.


Son periyota Fenerbahçemiz Emir'in sayısı ile başladı. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız farkı bu bölümde 2 sayıya kadar düşürse de Jerrels bulduğu sayılarla takımını ayakta tuttu. Karşılıklı sayılarla geçen son periyotta Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız mücadeleden 90-85 mağlup ayrıldı.