Eda Erdem: "mutlu Ve Gururluyuz"

29.03.2012

Eda Erdem: "mutlu Ve Gururluyuz"

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımımızın oyuncularından Eda Erdem, kendilerinden bekleneni başararak, Avrupa Şampiyonu olduklarını ifade etti. Mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen Eda, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın ise kendisi için çok özel bir yere sahip olduğunu belirtti.

FB TV’de yayınlanan Günün Röportajı programında taraftarların sorularını yanıtlayan Eda Erdem, 3 Temmuz’dan sonra yaşanan süreçten sonra kazanılan Avrupa Şampiyonluğu’nun ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

İlk olarak Bakü’de kazanılan Avrupa Şampiyonluğu’nun öyküsünü FB TV seyircileriyle paylaşan Eda, maç sonrasında yaşanan sevinci ise şu ifadelerle anlattı:

"Her şey çok güzeldi. Takım olarak geçtiğimiz Çarşamba günü Bakü’ye gittik. Burada yaptığımız antrenmanların yanı sıra orada da çalışarak, 4’lü finale hazır hale geldik. Sezon başından beri Avrupa Şampiyonu olacağımıza inanıyorduk. Dörtlü finalin ilk maçında Rus ekibi Dinamo Kazan ile karşılaştık. Maçta 1-0 geriye düştük. Ardından maçın kırılma noktası ikinci set oldu. Ve sonrası gelerek, maçı 3-1 kazandık. Cannes ile yaptığımız final maçında bütün arkadaşlarım çok iyi oynadı. Tribünler coşkusu çok güzeldi. Kendimiz Burhan Felek’te gibi hissettik. Maç öncesinde ve set aralarında Fenerbahçe marşları çaldı. Orada kendimizi evimizde gibi hissettik. Maç sonrasında ise yaşadığımız o sevinci anlatamam size. Gerçekten biz bizden bekleneni başardık. Avrupa Şampiyonu olduk. Duygulu anlar yaşadık. Camiamıza bu kupayı getirdiğimiz için mutlu ve gururluyuz"

Havaalanında kendilerini gecenin geç saatlerinde karşılayan taraftarlara teşekkür eden Eda, "Sabaha karşı bizi havaalanında çok sayıda taraftar karşıladı. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Biz havaalanını 3.30 gibi indik. Onlar oraya saat bir de gelmişler.  Karşılıklı tezahüratlarda bulunduk. Yöneticilerimizle ve taraftarlarımızla beraber o coşkuyu yaşadık. Ama otobüs hareket ettikten sonra biraz tatsız olaylar yaşandı. İnşallah bir daha bu tür durumlar yaşanmaz" diye konuştu.

Avrupa Şampiyonu olan bir takımın oyuncusu olarak tarihe geçtiklerini belirten Eda, hayatındaki unutulmaz maçları ise şöyle sıraladı:

"Her maçın benim için ayrı bir havası ve hikayesi var. Her maç benim için unutulmaz. Ama özellikle ilk sene Fenerbahçe forması altında kazandığımız şampiyonluğun yeri ap ayrı. Onu asla unutmam. Geçen sene Katar’da elde ettiğimiz Dünya Şampiyonluğu, bu sene kazandığımız Avrupa Şampiyonluğu, Milli takımlar bazında Avrupa üçüncülüğümüz. Bunların hepsinin benim için ayrı bir yeri var. Mesala bu sene 3. kez Final Four oynadık. Bunlar benim için hep tecrübe oldu. Bu seneki Final Four’da heyecanımın beni ele geçirmesine izin vermedim"

3 Temmuz’dan sonra yaşanan sürece ve Çağlayan’da Başkanımıza gerçekleştirdikleri ziyarete de değinen Eda, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın kendisi için ayrı bir anlam ifade ettiğini belirterek, "3 Temmuz’dan itibaren gelişen süreç bizleri üzdü. Bu süreç sorumluluğumuzu daha da arttırdı. Bu süreç bu kulübün ne kadar büyük ve birbirine ne kadar bağlı olduğunu herkese gösterdi. Biz bu olaylardan sonra daha büyük bir özveri ile çalıştık. 3 Temmuz sürecini yakından takip edenlerden biriyim. Bunlar bu camia, Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz için hak edilmeyecek bir durum. Gerçekten çok üzücü. Başkanımız ile yöneticileirmizi 3 kere Metris’te ziyaret ettim ve onları güçlü gördüm. En son kupamızla beraber Çağlayan’a gittik. Başkanımız geldi elimi sıktı. Ve o esnada duygusal anlar yaşandı. Baktığımda gerçekten orda olmayı kesinlikle hak etmiyoruz" dedi.

Düğün süreci öncesinde bu tür olayların yaşanmasının kendisine ayrıca üzdüğünü söyleyen oyuncumuz, "Düğünüme, Başkanımızın ve yöneticilerimizin geleceğini hesaplamıştık. Bu süreçten sonra eşimle düğünümüzü ertelemeye düşündük. Elimizden olmayan durumlardan dolayı düğünü erteleyemedik. Başkanımız bana ’Ne zaman evleniyorsun. Hadi evlen. Senin nikah şahidin olacağım’ diye bana takılırdı. Bu durum beni, daha da üzdü. Başkanımız düğüne mektup gönderdi. Çok duygulandım" şeklinde konuştu.

Takımdaki yabancı oyuncuların çok kaliteli olduğunu ifade eden Eda, Türk oyuncularından aynı şekilde  başarılı oyuncular olduğunu söyledi.

Fenerbahçe ile 2 yıl daha sözleşmesinin olduğunu söyleyen Eda, voleybolu bu camia içinde bırakmak istediğini belirterek,  "Ben hırslı ve güçlü bir yapıyı sahibim. Fenerbahçe kulübü de çok güçlü bir camia. Bu benimle kulübüm arasındaki en büyük benzerlik" dedi.

Düzenli hayatın başarıda büyük etkisinin olduğunu söyleyen Eda, "Eşim Erdem sağolsun bana çok yardımcı oluyor. Düzenli bir hayat, sporcu için çok önemli. Eşim her maçıma geliyor. Bu benim için ekstra moral oluyor" diye konuştu.

Boş vakitlerinde arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sevdiğini ifade eden Eda, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"Arkadaşlarımla vakit geçirmeye seviyorum. Bu sene çok çalıştık. Kafam çok doluysa alışveriş vekitap alışverişi yapmayı seviyorum. Bir de sinemaya gitmeyi ve dışarıda yemek yemeyi çok seviyorum"