Edirne'de "hedef 1 Milyon Üye" Organizasyonu Gerçekleştirildi

24.01.2015

Edirne'de "hedef 1 Milyon Üye" Organizasyonu Gerçekleştirildi

Kulübümüzün, Başkanımız Aziz Yıldırım önderliğindeki dev projesi “Hedef  1 Milyon Üye”ye destek her geçen gün katlanarak artıyor. Proje kapsamında Edirne’ye giden Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz burada yoğun ilgiyle karşılandı. Kulübümüze üye olan 100’ün üzerinde yeni üyemiz ile üyelik başvurusunda bulunan çok sayıda taraftarımızın başvuru formlarını imzalayan Başkanımız Aziz Yıldırım ile Asbaşkanlarımızdan Turhan Şahin, İsfendiyar Zülfikari ve Şekip Mosturoğlu Edirne’de “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi'ni anlattılar.
 

Kulübümüzün dev projesi “Hedef 1 Milyon Üye” ile ilgili çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlarımızdan Turhan Şahin, İsfendiyar Zülfikari, Şekip Mosturoğlu, Eski Yöneticilerimizden Murat Özaydınlı, Eski Futbolcumuz Ogün Altıparmak ve Bayan Basketbol Takımımız ile Edirne’ye gitti. Edirne’de, Trakya Bölge Sorumlumuz Miraç Çam, Fenerbahçe Edirne Şube Başkanımız Cavit Alamut ve Şube yetkilileri tarafından karşılanan kafilemiz gecenin yapılacağı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’na gitti. Başkanımız ve yöneticilerimiz burada “Hedef 1 Milyon Üye” projesiyle ilgili bilgiler verdi ve Kulübümüze üye olan taraftarlarımızın üyelik başvuru formlarını imzaladı.
 

Yoğun katılımın olduğu görkemli gece barkovizyon gösterisi eşliğinde sunulan “Hedef 1 Milyon Üye” tanıtım filmi ile başladı. Tanıtım filmi sonrası kısa bir konuşma yapan Bayan Basketbol Takımımız’ın kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen, Hedef 1 Milyon Üye Projesine katılan ve destekleyen herkese teşekkür etti. Sonrasında kürsüye çıkan Trakya Bölge Sorumlumuz Miraç Çam, Edirne Şube Başkanımız Cavit Alamut ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başkanımız Aziz Yıldırım’ı Edirne’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Edirne’ye yapacağı yatırımların kulüp açısından çok önemli olduğundan bahsettiler. Ardından kürsüye çıkan Başkanımız Aziz Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu ve “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi ile ilgili bilgiler verdi.
 

Edirne’den bir arazi satın alınacağını belirten Başkanımız Aziz Yıldırım, “Sayın Belediye Başkanı geldiğimizden beri bize iyi niyetini gösterdi ve kendisi burada projemiz için bir arazi tahsis etti. Çalışmalar yapıyor. Bedeli karşılığında almayı düşünüyoruz. Çünkü amacımız Türkiye’nin her yerinde Kulübün malı olan arazilere tesisler kurmak ve bu tesislerden de Fenerbahçelilerin faydalanmasını sağlamak.” diye konuştu. 
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Son Kale Fenerbahçe”
 

Hedef 1 Milyon Üye projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkanımız Aziz Yıldırım, “1 Milyon Üye diyince herkese garip geliyor ilk başta. Neden 1 Milyon Üye? Şimdi 3 Temmuz sürecinden beri yaşadığımız olaylar 2008’lerde düşündüğümüz bu projenin doğru olduğunu gösteriyor. Hep şunu söylüyoruz son zamanlarda; son kale Fenerbahçe. Çünkü Türkiye’de son yıllarda memleket elden gidiyor, tapeler hikaye dediğimiz zaman yani 14 Şubat 2012. O tarihe kadar Türkiye’nin nereye gittiğiyle ilgili kimse beyanda bulunmuyordu ama Türkiye bir karanlığa doğru gidiyordu. Bu karanlık da, devletin rejimiyle oynamak üzere kurumlar içerisindeki kavgalardır. Yani bugün Türkiye çok büyük bir badire atlatmıştır eğer aydınlığa çıkarsa, eğer aydınlığa çıkmazsa, kimse söyleyemiyor ben söyleyeyim yine; Türkiye’yi karanlık günler bekliyor. Bugün tek kavga olmalı, o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kavgası. Bizler Fenerbahçe olarak şunu söylüyoruz; Cumhuriyetçiyiz, Atatürkçüyüz ve laikiz. Bu üç temel üzerine kurulacak her türlü olayı destekleriz. Bunun dışında kurulacak her türlü olaya da karşı çıkarız. 
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe bir markadır”
 

Fenerbahçe’nin bir marka olduğunu belirten Başkanımız Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe bir markadır. Güçlü olan Fenerbahçe’nin sizlerle beraber gücünü daha çok arttırmak ve geleceğe de hem ekonomik anlamda hem siyasi anlamda belki en demokratik bir toplum olmasını sağlamaktır. Çünkü yapılacak bütün seçimler, bugün bir temsilci gibi gözüken üyelerinde gelecekte, 5-6 sene sonra zannediyorum ki onlarda normal üyelik potansiyeline geçecekler. O zaman Türkiye’de belki 1 Milyon Üye’yle, belki 2 Milyon Üye’yle seçimler yapılacak. Türkiye’de hiçbir parti, hiçbir kurum bu kadar demokratik değil. İlk defa Fenerbahçe, kendi taraftarına dayanmış bir şekilde seçimlerini yapacak ve bu seçimlerde kendini idare  edecek olan insanları seçecektir. Bunun yanında ekonomik olarak güçlenecektir. Bu güç de Fenerbahçe’nin borçlarını kapatacak bunun yanında da bugün sıkıntılarını çekmiş olduğumuz amatör şubelerdeki gelişimi daha da ilerilere götürecek kaynakları da yaratmış olacaktır. Bunun için her ili geziyoruz, her yerde söylüyoruz. Edirne’ye ikinci gelişim. Bundan sonra daha da sık geleceğim. Genç sporcularımızı da getireceğiz. Tek ricamız sizlerin, Fenerbahçe’ye gönül verenlerin Fenerbahçe’nin üyesi olmasını sağlamak için üye olmanızı, bu kulübe sahip çıkmanızı bekliyoruz. Başka bir toplantıda söylemiştim; artık  ben 1 dönem daha başkanlık yapacağım, sonra yapmayacağım. Bunu da beyan ediyorum. O yüzden bu kulübe sahip çıkın. Son kaleyi kimseye teslim etmeyin. Kulübünüze muhakkak üye olun. Şartları zorlayalım.” şeklinde konuştu.
 

Konuşmalar sonrasında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başkanımız Aziz Yıldırım’a bir tablo hediye ederken Başkanımız Aziz Yıldırım, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a üstünde adının yazdığı bir forma hediye etti. Çok sayıda katılımın olduğu görkemli gece Başkanımız ve yöneticilerimizin Kulübümüze üye olan 100’ün üzerinde yeni üyemiz ile üyelik başvurusunda bulunan çok sayıda taraftarımızın başvuru formlarını imzalamasıyla son buldu.