Efsane On Birin En İyisi "alex" Seçildi

26.07.2012

Efsane On Birin En İyisi "alex" Seçildi

Bilyoner.com’un, 1987’den bu yana Süper Lig’de görev yapmış yabancı futbolcular ve teknik direktörler arasından "en iyileri" seçtiği anket sonuçlandı. Oylamada "en iyi futbolcu" Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex de Souza seçildi.

Sıralamada Pierre Van Hooijdonk’tan Cevad Prekazi’ye kadar birçok yabancı oyuncu yer bulurken; "en iyi" futbolcu olarak ise orta saha oyuncusu Alex de Souza, toplam oyların yüzde 77’sini alarak, ilk sırada yer aldı.

Son çeyrek yüzyılın en iyi yabancılarından oluşturulan ilk 11’de Alex’in yanı sıra Fenerbahçeli eski oyunculardan Diego Lugano, Roberto Carlos, Pierre Van Hooijdonk da yer aldı.  

Ayrıca Fenerbahçeli taraftarlar en iyi Teknik Direktör olarak Arthur Zico’yu seçerken, on birde ise şu isimlere yer verdi:

Toni Schumacher, Roberto Carlos, Uche Okechukwu, Diego Lugano, Mirko Mirkovic, Deivid de Souza, Alex de Souza, Jay Jay Okocha, Miroslov Stoch, Nicolas Anelka ve Pierre van Hooijdonk

Efsane on birin tamamında da şu isimler yer aldı:
Claudio Taffarel (G.Saray), Emmanuel Eboue (G.Saray), Gheorghe Popescu (G.Saray), Diego Lugano (F.Bahçe), Roberto Carlos (F.Bahçe),Franck Ribery (G.Saray), Alex de Souza (F.Bahçe), Gheorghe Hagi (G.Saray), Cevad Prekazi (G.Saray), P.van Hooijdonk (F.Bahçe), Mario Jardel (G.Saray)