Elizabeta Samara Ve Viktoria Pavlovich, Avrupa Şampiyonu Oldu

22.10.2012

Elizabeta Samara Ve Viktoria Pavlovich, Avrupa Şampiyonu Oldu

Danimarka’nın Herning kentinde 17-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Ferdi Şampiyonası’nda mücadele eden Fenerbahçe Masa Tenisi sporcularımızdan Viktoria Pavlovich ve Elizabeta Samara, Avrupa Şampiyonu olarak Turnuvayı tamamladı.

Şampiyonada, Bayan A Takımı sporcumuz Viktoria Pavlovich,  mücadele ettiği tek bayanlarda Litvanyalı Egle Stuckyte’yi 4-0, Rus Elena Troshneva’yı 4-1, Ukraynalı Margarita Pesotska’yı 4-3, Rumen Daniela Dodean’ı 4-2, Çin asıllı Fransız Li Xue’yi 4-0 ve yine final maçında Çin Asıllı Fransız Yi Fang Xian’ı 4-1 yenerek, Avrupa Şampiyonu oldu.

Turnuvada mücadele eden diğer bir Bayan A takım sporcumuz Elizabeta Samara ise çift bayanlarda; ilk maçında Bulgar Katalinka Gatinska’yı 4-0’la geçerek Turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. 2. maçında Veronika Dodean ile karşılaşan Elizabeta Samara, rakibini 4-0’lık skorla geçti. İlk 16 arasındaki maçında ise Çin asıllı Fransız Yi Fang Xian ile karşılaşan Sporcumuz, rakibine 4-3’lük bir skorla mağlup oldu.  Romanyalı yıldız, takım arkadaşı Daniela Dodean ile mücadele ettiği Çift Bayanlarda, çeyrek finalde 5. seribaşı Polonyalı çifti 4-2, yarı finalde 3. seribaşı çifti 4-3 ve finalde Macar çifti 4-3 yenerek, turnuvayı Şampiyon olarak tamamladı.