Emenike: "tek Hedefim Şampiyonluk"

08.04.2014

Emenike: "tek Hedefim Şampiyonluk"

Nijeryalı oyuncumuz Emmanuel Emenike'nin Fenerbahçe Gazetesi'nin 124. sayısında yer alan röportajı şu şekildedir:


"Fenerbahçemizin yıldızı Emmanuel Emenike;
"Puan farkını daha da arttırarak şampiyon olacağız!.."

 

Emmanuel Emenike denilince akıllara güçlü fiziği, sürati ve attığı birbirinden güzel goller gelir. Rakip stoperleri adeta hayattan soğutan Fenerbahçemizin Nijeryalı yıldızı Emmanuel Emenike ile yaptığımız röportajda odaklandığı tek noktanın şampiyonluk olduğunu gördük. Özellikle son haftalarda yükselen performansıyla gollerini sıralamaya başlayan Emenike, Fenerbahçe'ye geri dönüşünde kendisine gösterilen sevginin çok önemli olduğunu dile getirdi. İşte Fenerbahçemizin yıldızı Emenike ile yaptığımız o röportaj;
 


"Aklımda her zaman Fenerbahçe vardı!.."

 

-Yaşanan sürecin sonunda Fenerbahçe'den ayrılıp Rusya'nın Spartak Moskova Takımı'na gittin. Daha sonrasında tekrar geri döndün. Seni Fenerbahçe'ye getiren sebep neydi?


 
"Fenerbahçe'den ayrıldığımda oldukça üzülmüştüm. Bir gün tekrar Fenerbahçe'ye geri döneceğimi biliyordum. Spartak Moskova'ya gittiğimde bile aklımda Fenerbahçe vardı. Fenerbahçe'den ayrılırken bana gösterilen sevgi beni çok etkilemişti. Bu sevgi, benim geri dönmemde en büyük etkendi. Tabii bir de Fenerbahçe'de yapacağım çok şey olması."


 
-Daha önce çeşitli takımların formasını giydin. Şu anda da Fenerbahçe forması giyiyorsun? Fenerbahçe'nin diğer takımlarla olan farkını anlatır mısın?

 
"Fenerbahçe tam olarak bir spor kulübü. Özellikle Fenerbahçe taraftarı tek kelimeyle mükemmel. Rakip takımın futbolcusu olarak da bu taraftarın önüne çıktığımda adeta büyüleniyordum. Bu nedenlerle daha önce forma giydiğim takımlarla Fenerbahçe'yi kıyaslayamam!.."


 
"Kayseri Erciyesspor maçında attığım gol benim için bir milattı!.."

 

-Fenerbahçe formasıyla ilk golün Kayseri Erciyesspor maçında attığın son saniye golüydü. O golü değerlendirir misin?


 
"Kayseri Erciyesspor maçında attığım golü çok özel bir an olarak nitelendiriyorum. Uzun süre gol atacağım anı beklemiştim o anın hayalini kurmuştum. Benim için o gol bir bakıma kırılma anıydı. Bana güvenenlere, arkamda duranlara da bir hediyeydi aslında. Hem benim için hem de takımım için önemli olan son saniye golüyle galip gelmiştik. O golden sonra ben de yavaş yavaş kendimi bulmaya başladım, giderek performansım arttı!.."


 
 "Adım adım şampiyonluğa gidiyoruz!.."

 

-Lig'in ikinci yarısına istediğimiz gibi başlayamadık ama arka arkaya aldığımız seri galibiyetlerle liderliğimizi pekiştirdik. Rakiplerimizle olan puan farkını açtık. Şampiyonluk artık yakın diyebilir misin?
 


"Aslına bakarsanız ligin ilk yarısına da istediğimiz gibi başlayamamıştık ama sonrasında toparlandık. İkinci yarıda da benzer bir durum oldu. İstediğimiz gibi başlayamadık. Bu durumda birçok etken vardı. Sizler de gayet iyi gördünüz. Sonrasında toparlandık ve olması gerekenleri yapmaya başladık. Biz gücümüzün farkında olan bir takımız. Biz iyiysek önümüzde hiçbir takım duramaz. Ligin sonuna yaklaşıyoruz artık rakiplerimizle olan puan farkını açmış durumdayız, bu durum asla bizi rehavete sürüklememeli. Adım adım şampiyonluğa gidiyoruz takım olarak. Tam konsantre biçimde yolumuza devam ederek ve puan farkını daha da arttırarak şampiyon olacağız!.."
 

 

"Yaşadığımız forma rekabeti başarımızın anahtarıdır!.."

 

-Oldukça geniş bir kadromuz var. Senin mevkiinde de oynayabilecek diğer arkadaşların var. Forma rekabeti için neler söylemek istersin?
 


"Aramızda güçlü ve aynı zamanda da tatlı bir rekabet var. Takımda görev alabilmek için, her oyuncu çok fazla çalışması gerektiğinin bilincinde. Durum böyle olunca da hepimiz her zaman hazır oluyoruz. Hocamız kime görev verirse o oynuyor ve elinden gelenin en iyisini yapıyor. Örnek verecek olursak ben bugün oynamasam Webo gelir aynı performansla devam eder takım için böyle örnekler çok fazla. Yaşadığımız bu forma rekabeti başarımızın da anahtarıdır!..
 


"Tek hedefim Fenerbahçe formasıyla şampiyon olmak!.."

 

-Son haftalarda yükselen bir form grafiğin söz konusu. Sezon sonuna kadar hedefin nedir?
 


"Ben her zaman takımı ön planda tutan bir oyuncuyum. Tek hedefim ligi kazanarak Fenerbahçe formasıyla şampiyonluğu kutlamak. Ben de terimin son damlasına kadar mücadele edip atacağım gollerle katkı sağlayacağım. Biz takım olarak arkadaşlarımla çok zorlu yollardan geldik. Maçlarda çok büyük performanslar sergiledik. Sezon sonuna kadar da bu performansımız bu şekilde devam ederek şampiyon olacağız!..
 


-Nijerya Milli Takımı'nın 2014 Dünya Kupası'nda en büyük kozlarındansın. Dünya Kupası'nda grubunuzu nasıl değerlendiriyorsun: Arjantin, Bosna-Hersek, İran, Nijerya. Nijerya'nın şansı nedir?
 


"Dünya Kupası her zaman sürprize açık turnuvalardır. Bizim grubumuzda herkes Arjantin'i favori görüyor ama hiç beklemediğimiz takım favori konumuna gelebilir çünkü onların ne yapacağını bilemeyiz. Nijerya Milli Takımı'na çok güveniyorum. Genç ve çalışkan takımız. Yolumuzun uzun, önümüzün açık olduğunu düşünüyorum. Çünkü gerçekten iyi bir takımız ve en iyisini yapacağımızı düşünüyorum''
 


"Taraftarımızın da istediği şampiyonluk çok yakın!.."

 

-Son olarak Fenerbahçe taraftarına mesajın var mı?


 
"Onlar için ne söylenebilir ki? Gerçekten de etkileyiciler. Bizim en büyük gücümüz. Taraftarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ligin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde biz desteklemeye devam etsinler. Onların da istediği şampiyonluk çok yakın.""