Emery Etxegoien: "bizi Zor Bir Maç Bekliyor

28.08.2012

Emery Etxegoien: "bizi Zor Bir Maç Bekliyor

Fenerbahçemiz ile Spartak Moskova arasında oynanacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off turu rövanş maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Spartak Moskova Teknik Direktörü Unai Emery Etxegoien, Fenerbahçe’nin büyük bir takım olduğunu belirterek, kendilerini zor bir maçın beklediğini ifade etti.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oyunculardan Dmıtrı Kombarov ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Emery Etxegoien, yarınki maçın takım açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Unai Emery Etxegoien, "Kendi sahamızda avantajlı bir skor aldık. Ama yarın çok daha zor ve önemli bir maça çıkacağız. Hazırlıklarımızı yarınki maça göre yaptık" dedi.

Fenerbahçe karşısında var güçleriyle mücadele edeceklerini söyleyen Unai Emery Etxegoien, "Fenerbahçe büyük bir takım ve bunun farkındayız. Moskova’da 1 gol yedik ve bu savunma zaafından oldu. Bu nedenle savunmaya ağırlık verdik. Bütün performansımızı sahaya yansıtacağız." dedi.

Takımın önemli isimlerinden biri olan Wellınton’un sakatlığı hakkında da konuşan Emery Etxegoien; "Wellınton’un yerine iki orta saha oyuncusunu sahada düşünüyoruz. Bunun için çalışmamızı yaptık. Wellınton, önemli bir oyuncu, Rusya Ligi’nde oynadığımız maçta talihsiz bir sakatlık yaşadı. Buna karşın almamız gereken önlemleri aldık" açıklamasında bulundu.

Rusya Ligi’nde Terek Grozny ile oynadıkları ve 2-1 mağlup oldukları maç ile ilgili de bir açıklama yapan Emery, "Fenerbahçe maçını çok düşünüyoruz. Bu maça göre hazırlıklarımızı yapıyoruz. O yüzden ligde oynadığımız Terek karşısında mağlubiyet aldık. Yarınki maçta takımıma güveniyorum. Gerekli çalışmaları yaptık" dedi.

Mehmet Topal’ın da Valencia’da oynadığı dönemde antrenörlüğünü yapan Emery, Mehmet Topal için, "Mehmet Topal, iyi bir oyuncu. Daha da iyi olacaktır. Kaliteli ve yetenekli bir oyucu" ifadelerini kullandı.

Son olarak Fenerbahçe taraftarının da her koşulda takımını destekleyen ve ateşleyen bir yapıya sahip olduğun dile getiren Emery Etxegoien, "Fenerbahçe taraftarı takımını hiçbir koşulda yalnız bırakmıyor ve çok ateşli bir taraftar. Ama biz de nasıl bir atmosferde oynayacağımızı biliyoruz" şeklinde konuştu.

Dmıtrı Kombarov: "Fenerbahçe, kaliteli oyunculardan kurulu bir takım"

Spartak Moskova’nın önemli oyuncularından Dımıtrı kombarov ise "Umarım buradan iyi bir sonuçla ayrılacağız. İyi hazırlandık. Umarım maçtan iyi bir sonuçla ayrılacağız. Takımıma en iyi şekilde katkı sağlamaya çalışacağı. İlk maçta ofansif oynadım ve yine elimden geleni yapacağım. Takım olarak iyi hazırlandık. Önemli bir takımla karşılaşacağız " dedi.

Fenerbahçe’de futbolundan en çok çekindiği oyuncunun kim olduğu ile ilgili soruya ise; "Alex’ten çok çekiniyorum. Fenerbahçe kaliteli oyunculardan kurulu. İyi bir takımla karşılaşacağımızı biliyoruz. Bunun bilincine sahip olarak geldik" şeklinde cevap verdi.