Emre Belözoğlu :"başarili Bir Sezon Geçireceğimize İnaniyorum"

01.07.2013

Emre Belözoğlu :"başarili Bir Sezon Geçireceğimize İnaniyorum"

Kaptanımız Emre Belözoğlu, yeni Teknik Direktörümüz Ersun Yanal yönetiminde bugün sabah saatlerinde gerçekleştirilen antrenman öncesinde yeni sezona ilişkin Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

"Kupalar kazanacağımız bir sezon olsun"
Sözlerine 2013-2014 Futbol sezonunun camiaya ve taraftara hayırlı olmasını dileyerek başlayan Emre Belözoğlu, "Hepimize hayırlı olsun 2013-2014 Futbol sezonu. Tek isteğimiz taraftarlarımızın ve camiamızın bizden beklediği bir sezon olmasıdır. Ben bütün takım arkadaşlarıma sakatlanmadan geçirebileceği bir sezon diliyorum. Sonunda şampiyonluk olan, Avrupa’da da Lig’de de kupalar kazanabileceğimiz bir sezon olmasını diliyorum" dedi.

"Ersun Hoca, Türk futbolunda kendini ispat etmiş bir teknik adam"
Yeni Teknik Direktörümüz Ersun Yanal hakkında da övgü dolu sözler sarf eden Belözoğlu, "Ersun Hocam, daha önce A Milli Takımda da antrenörlüğümü yapmış bir isimdi. Yakından tanıdığım ve uzunca seneler Türk futboluna hizmet etmiş bir futbol adamıdır. Gerek Kulüpler bazında, gerekse de Milli takım bazında kendini ispatlamış bir insandır. Fenerbahçemize katkılar sağlayacağına ve şampiyonluklar yaşayacağımıza inanıyorum. Tek isteğimiz ve tek dileğimiz bütün camia ve taraftarlarımız gibi başarılı bir sezon geçirmek. Bizler elimizden geldiğinde Hocamıza destek olmaya çalışacağız. Ersun Hocamızla birlikte güzel başarılar yaşayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

"Her oyuncu kendini ispat etmiş isimlerdir"
Yeni sezonda takımımıza katılan yeni oyuncular için de konuşan Kaptan, transfer edilen her oyuncunun kaliteli olduğuna vurgu yaparken, şu ifadeleri kullandı:
"Öncelikle takımımıza yeni katılan bütün arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. Onlar kendilerini ispat etmiş futbolcular ki, Fenerbahçe forması giyecekler. Alper, son dönemlerde yetişen en önemli oyunculardan bir tanesi. Performansı üst seviyelerde olan bir futbolcu. İnanıyorum ki hem Fenerbahçemize, hem de Milli takımımıza uzunca seneler hizmet edecektir. Kendisine çok güveniyorum. Aynı zamanda karakterli de bir insan kendisi. Yabancı oyunculardan ise Samuel Holmen yine aynı şekilde kendini ispat etmiş ve değerli bir oyuncu. Takımımız adına çok faydalı olacak isimlerden biri olduğuna inanıyorum. Yine bir başka transferimiz Michal Kadlec de çok önemli ve değerli bir futbolcu. Kendisini devamlı takip ediyorum, bir sakatlık yaşadı ancak yeniden toparlayacaktır. Çok güzel hizmetler yapacaktır. Tabii burada bizlere büyük bir görev düşünüyor. Bu formanın, bu camianın önemini yeni gelen arkadaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. Tecrübeli oyuncular olarak bizlerden beklenenin farkındayız. Elimizden geldiğince örnek olmaya çalışacağız."

"Gerekli çalışmalar yapılacaktır"
UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği karara ilişkin de konuşan başarılı oyuncu, konu hakkında Yöneticilerimiz tarafından gereken çalışmaların yapıldığını belirterek, "Bizim işimiz saha içidir. Bakıldığında da profesyonel bir futbolcunun hayatı saha içinde sınırlı olmalı ve öyle de kalmalıdır. Bunun dışındaki süreci yönetecek, yöneticilerimiz var. Bununla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyordur. Bizler haklı olduğumuz bir davada sadece saha içinde mücadele etmekten başka bir şey yapamayız. Bu nedenle bizler Fenerbahçe bayrağını saha içinde en yukarıya taşıyabiliriz. Bunun mücadelesini verdiğimizden şu an sezon başı hazırlıkları normal bir şekilde devam edecektir. İnşallah UEFA’dan da güzel haberler gelirse, çok daha keyifli bir kamp ortamı olur. Ama olumsuz bir şey olursa da bu hayatın sonu değildir" şeklinde konuştu.

"Fenerbahçe mücadele ettiği her yerde zirveye oynar"
Son olarak Fenerbahçe’nin mücadele ettiği her kulvarda zirveye oynadığının altını çizen tecrübeli oyuncu, "Ben Fenerbahçe’nin bulunduğu her kulvarda yine başarıyı hedefleyeceğine eminim. Taraftarımızın da her koşulda, her yerde destekleyeceğine inanıyoruz. Bizler de futbolcular olarak Fenerbahçe’nin başarısı için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu süreçte bizler saha içinde elimizden geldiğince mücadele edeceğiz. İnşallah beklediğimiz sonuçları alırız ve gerek Türkiye Ligi’nde gerekse de Avrupa Ligi’nde güzel günler yaşarız" ifadelerini kullandı.