Emre Belözoğlu: "daha Fazla Çalişip, Daha Fazla İsteyeceğiz"

03.02.2013

Emre Belözoğlu: "daha Fazla Çalişip, Daha Fazla İsteyeceğiz"

Oyuncumuz Emre Belözoğlu, maça tempolu başlamalarına rağmen talihsiz bir şekilde yenilen iki golün mağlubiyeti getirdiğini, bunu düzeltmenin de birlik ve beraberlikten geçtiğini dile getirdi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, "Maç öncesi atmosfer çok güzeldi. Özlediğim bir atmosferdi. Aslında oyuna istediğimiz gibi başladık, tempolu oynadık. Beklemediğimiz bir anda gol yedik. Baskın ve üstün oynarken talihsiz dakikalarda gol yedik. İlk maçımda seyircinin desteğine karşın bu mağlubiyet beni üzdü. Taraftardan özür dilerim. Bundan sonra 14 maç var. Ligin kısaldığı, hata yapanın şampiyonluk yarışından kopacağı zamanlar. Önümüzde önemli maçlar var, toparlamamız gerekiyor. Bizden beklenilen oyunu sergilemek adına, taşın altına hepimiz elimizi sokmalıyız" şeklinde konuştu.

Maç sonunda soyunma odasında yaşananlara ilişkin de bir açıklama yapan Belözoğlu, "Başkanımız geldi ve bizlere destek verdi. Kolay zamanlar geçirmiyoruz. Biz, bu zamanlardan daha zorunu aştık. Bir bütün olmak gerekir. Fenerbahçe hepimizin üstündedir.  Taraftar, oyuncular ve yöneticiler hepimizin önceliği Fenerbahçedir. İyi skorlarla bütünlüğü yakalayacağız. Lig enteresan bir hal aldı. 3-4 maç kazanan takım şampiyonluğun favorisi olacak. Bizden bekleneni sahaya yansıtırsak daha da iyi olacak. Çok fazla çalışıp, çok fazla isteyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Belözoğlu, son olarak futbolda şansa inanmadığını belirterek, "Fenerbahçe bir türlü kazanamıyor. Bunun farkındayız. Penaltı kaçıyor örneğin. Ben şansa inanmıyorum. Daha iyi olmak için çalışacağız" diyerek sözlerini noktaladı.