Emre Belözoğlu: "en Büyük Rakibimiz Yine Kendimiz"

17.01.2014

Emre Belözoğlu: "en Büyük Rakibimiz Yine Kendimiz"

Profesyonel Futbol Takımımızın deneyimli isimlerinden Emre Belözoğlu, arkadaşlarının çok iyi çalıştığını ve kendisinin de 1 hafta, 10 gün içinde tamamen hazır bir şekilde takımla birlikte çalışmalara başlayacağını söyledi. Ligde tek rakiplerinin yine kendileri olduğunu ifade eden Kaptan, puan farkı içinse, "8 puanlık fark bir avantaj gözükebilir ama kaybettiğiniz zaman çok çabuk da kapanabilecek bir fark. Bunu da böyle bilmek lazım" dedi.


2. yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Fenerbahçemizde kaptan Emre Belözoğlu FB TV’de yayınlanan "Günün Röportajı" programına konuk oldu. Fatih Demirkol’un sorularını yanıtlayan tecrübeli oyuncu, önemli açıklamalarda bulundu..


Öncelikli olarak sakatlık sürecine değinen kaptan, "Sakatlıklar olağan şeyler. Burada yaptığımız basın toplantısında da söylemiştim, ben bu konuda biraz muzdaribim. Ama Allah’a şükür, çok büyük sakatlıklar da yaşamadım. Devre arası kamplarına baktığınız zaman isimlerini hatırladığım; eskiden bizde oynayan Orhan Şam ile Galatasaray’da Bruma sakatlıklar geçirdi. Onlara geçmiş olsun diyorum. Futbolcu için sakatlık, kolay psikoloji değildir. Ben bunu yaşadığımdan daha iyi biliyorum. O arkadaşlarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Kendi sakatlığım ile ilgili de şu an, daha garanti gidiyorum. Yaklaşık 1.5 ayı geçtik. Hedeflenen süreden önde gidiyoruz, çünkü iyi bir sağlık ekibimiz var. Başta Burak hocamız ile çok iyi bir çalışma yaptık. Takım izinde iken de fizyoterapistimiz Ata benimle beraber kaldı. Çok iyi çalıştık. Yavaş yavaş takımdaki yerimi almaya başladım. Tam hazır halde takımdaki yerimi almam ise 1 hafta 10 günü daha bulacak. Benim adıma her şey iyi gidiyor. İnşallah böyle devam eder" diye konuştu.


Kamp süresince gerçekleştirilen çalışmalara değinen tecrübeli oyuncu, "Ağır çalışıyorlar. Ersun hoca, sağolsun arkadaşlarımızı baya yoruyor. Bunun semeresini arkadaşlarımız ileri de görecek. Açıkçası ben katılamadığım için üzgünüm. Onlar bazen böyle şikayet etseler de, benim gözümden baksalar; ben onların yerinde olmayı çok istiyorum. O yüzden Ersun hocanın genelde sezon öncesi antrenmanları ağırdır. Onunla çalışanlar bunu bilir. Takım fizik olarak, dün yine gösterdi ki ekstra bir duruma gelmek üzere. Ligin ilk yarısında da diğer takımlardan farkımız; bu fiziki durumumuz ve iştahımızdı. Bu da farkı getirdi. İkinci yarıda da bunun devam etmesi için hocamız gerekli çalışmaları yaptırıyor. İnşallah ikinci yarıda da ilk yarıda gösterdiğimiz performansı gösterirsek, ligi şampiyon olarak biteceğimizi ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.


Emre Belözoğlu, "Bunu sezon öncesi kampı olduğunu bilmemiz gerekiyor. 8 günlük ara da vardı. 8 günlük arayı çok aktif geçirmezseniz, sezon öncesinde bunun bir yansıması olur. Bence takım bunu yaşadı. Bunun doğrultusunda Ersun hocanın ağır idmanları başladı. Böyle olunca ne olursa olsun takım kendini, koordinasyonu tam olarak oturtamadı. Takımımız çok iyi çalışıyor. Bu anlamda başımızda çok bilgili bir insan var. Bununla beraber çok maç oynamış, bu sistemle oynamaya çalışmış bir takım olarak ikinci yarıda da Konyaspor maçıyla birlikte beklentileri karşılayacak; Fenerbahçe olacaktır" dedi.


İlk yarıyı iyi bir yerde tamamladıklarını ifade eden başarılı oyuncu, ikinci yarı içinse şu ifadeleri kullandı:


"Beklenti yüksek, ama dediğim gibi bu beklentiyi karşılayacak kadro, çalışma azmi, çalışma programı ve çalışma isteği; her şey mevcut. Yine en büyük rakibimiz, yine kendimiz. Rakipler de iyi transferler yaptı, iyi kadroları var; iyi takımlar. Hepsine saygı duyuyoruz. 8 puanlık fark bir avantaj gözükebilir. Ama kaybettiğiniz zaman çok çabuk da kapanabilecek bir fark. Bunu da böyle bilmek lazım. Bu bir baskı stres oluşturmalı. Ama her maç ayrı ayrı konsantre olursak, yine bu ligin favorisiyiz. Bu avantajı yitirmemek adına takım arkadaşlarım iyi çalışıyor. Yakın dönemde ben de onlara katılacağım." 


Kaybederken taraftarın alkışlayacağı bir Fenerbahçe’nin sahada olacağını belirten kaptan sözlerini şu cümlelerle noktaladı:


"Taraftarımız, camiamız müsterih olsun. İnşallah takımımız maçı kaybederken bile, taraftarımızın alkışlayacağı bir takım izleyecekler. Çünkü Fenerbahçe’de 5. senem. Bu taraftar her şeyin en güzeline layık ama oyuncudaki o mücadeleyi, hırsı, kaybetmeme isteğini gördüğü zaman zaten bizim taraftarımız evine yenilsek de mutlu bir şekilde gidecektir. İnanıyorum 2. devre taraftarımız ve camiamız böyle bir takımla karşılaşacak. İlk yarı da onları mutlu eden takım 2. yarı da onları mutlu etmeye devam edecek, inşallah."