Emre Belözoğlu: "küfretmediğimi Herkes Bilsin"

30.11.2014

Emre Belözoğlu: "küfretmediğimi Herkes Bilsin"

Fenerbahçemiz ile Eskişehirspor arasında oynanan maçın 85. dakikasında kırmızı kart gören kaptan Emre Belözoğlu, küfretmediğini, hakemin kendini yanlış anladığını söyledi. 
 

Maçın ardından FB TV'ye konuşan Emre, “Sarı kartı gördükten sonra hakeme ‘Allah sizi bildiği gibi yapsın belanızı vermesin’ gibi bir şeyler söyledim. Yan hakeminde ‘Allah belanızı versin’ diye anladığını söyledi daha sonra içeri girdiğimde konuştuk kendileriyle. Haksız bir kırmızı kart olduğunu düşünüyorum. Küfretmediğimi de herkes bilsin. Zaten benle alakalı bu ülkede yeterince algı oluşturuluyor. Hakemlerde kendileri de söylediler; Allah belanı versin diye anladığı için attığını söyledi. Bende öyle bir şey söylemediğimi söyledim kendisine, konuştuk. Maç zaten gergindi. Moussa Sow’un verilmeyen penaltısı özellikle bizi saha içinde biraz erdi. İlk sarı kartı da o yüzden gördüm. Üzgün olduğumu söylemek istiyorum çünkü hak etmediğim bir kırmızı kart olduğundan dolayı bu şekilde yeniden anılmaktan dolayı üzgün olduğumu herkesin bilmesini isterim. Olay tamamen bu şekildedir. Hiçbir şekilde küfretmedim. Hakeme gittiğimde öyle anladığını söyledi sanırım yan hakem uyarmış kendisini. Yapacak bir şey yok. Bunun bilinmesini istiyorum. 
 

Tamamen yanlış anlama. Ben ne söylediğimi biliyorum. Bir şey söylesem çıkar burada özrü dilerim. Yapmış olduğumun hatanın da karşılığının olması gerektiğini her zaman söylüyorum. Belanı versin veya vermesin arasındaki fark küfür olarak anlaşıyorsa bu başka yerlere gider. Sahada oyuncu kalmaz. Küfür olarak biliniyorsa kurallar da bu varsa söylenecek bir şey yok, bir şey diyemem. Bu gerçekten kurallar dairesinde kırmızı kart gerektiriyorsa özür dilerim. Bu sözlerin kırmızı kart olduğunu düşünmüyorum. 
 

Hepimizin herkesin beklentisi 3 puandı. Eskişehirspor’da diri takım bize karşı iyi direndiler. Boş alanları iyi değerlendirdiler. Biz bireysel performansların çok altındaydık. Telafi edecek zaman var. Ümit ediyorum ders çıkarıp pozitif bakarız. Skorlarda bizim yanımızda olur”  diye konuştu.