Emre Belözoğlu: "sahamizdaki Üstünlüğümüzü Devam Ettirmek İstiyoruz"

10.05.2013

Emre Belözoğlu: "sahamizdaki Üstünlüğümüzü Devam Ettirmek İstiyoruz"

Profesyonel Futbol Takımımızın Kaptanı Emre Belözoğlu, hafta sonu ligde karşılaşacakları Galatasaray önünde, Kadıköy’deki üstünlüğümüzü devam ettirmek amacında olduklarını söyledi.

Fenercell’in 700.000. abonesi için düzenlenen etkinliğe bir başka oyuncumuz Raul Meireles ile birlikte katılan Emre Belözoğlu, uzun bir sakatlık döneminin ardından son 2 maçta oynamasına rağmen henüz yüzde 100 hazır olmadığını, ancak hazır olmaya çalıştığını söyledi.

Galatasaray’ın alkışlanması polemiğinin niçin bu kadar çok gündeme geldiğini anlayamadığını söyleyen Emre, kendisinin zaten milli takımdan da arkadaşları olan Galatasaraylı futbolcuları şampiyonluklarından ötürü tebrik ettiğini söyledi.

Yurtdışında bile Fenercell kullandım

Sözlerine Fenercell’in 700.00 abone sayısını aşmasına değinerek başlayan Emre Belözoğlu,, "Fenercell’in ilk gününü dün gibi hatırlıyorum.700 bine ulaşılmış.Muhteşem bir rakam. İnşallah milyonları aşar. Biz çok büyük bir aileyiz. Herkese teşekkür ediyoruz. Kardeşimizle tanışmaktan da mutlu olduk" dedi. Emre, futbol yaşamını yurtdışında sürdürürken bile Fenercell aboneliğinden vazgeçmediğini de sözlerine ekledi.

Umarım finaller ve kupaları taraftarlarımıza armağan ederiz

UEFA Avrupa Ligi’ne yarı finalde veda etmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ama buralara kadar gelmenin de büyük bir başarı olduğunu söyleyen Emre Belözoğlu, "Yarı finali hep birlikte yaşadık. Gönül isterdi ki finali de yaşayalım. Ama bu da çok büyük bir başarıdır. İnşallah; bu anlamda çıtayı yükselttik. Önümüzdeki senelerde de Fenerbahçe’yi yarı finallerde, finallerde görmek istiyoruz. Umarım finalleri ve kupaları taraftarlarımıza armağan ederiz" dedi.

Üstünlüğümüzü devam ettirmek amacındayız

Hafta sonu oynayacağımız Galatasaray maçına da değinen Emre Belözoğlu, "Derbinin atmosferi çok güzel oluyor. Galatasaray şampiyon oldu. Onları tebrik ediyoruz. Zor bir maç olacak. Rakibimize karşı sahamızda bir üstünlüğümüz var. Onu devam ettirmek, Ligi de iyi bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Ardından Kupa  finalimiz var. Maçta gülen taraf biz oluruz diye düşünüyorum" dedi.

Yüzde 100 hazır değilim

Raul’un çok önemli bir oyuncu olduğunu ve son antrenmanda takımla birlikte çalıştığını söyleyen Emre Belözoğlu, bu konuda son kararı Aykut Kocaman kulüp doktorlarının vereceğini söyledi. Kendi durumuna da değinen Belözoğlu, "Ben de 2 haftadır oynuyorum ama fizik olarak tam hazır değilim. 1.5 aydır top oynamıyorum. Kolay bir şey değil, yaş da ilerledikçe dönüşler de uzun sürüyor. O yüzden elimden geldiğince bu maça kendimi hazırlamak istiyorum. Bizim adımıza önümüzde çok önemli 2 maç var Biri Galatasaaray diğeri kupa final maçı var. Karabükspor maçı da önemli, Her maça ayrı ayrı bakıyoruz ama bu maçlara kadar biraz daha kendimi hazırlamaya çalışacağım.  Henüz yüzde yüz seviyede olmadığımı düşünüyorum" dedi.

Alkışlama polemiğine anlam veremiyorum

Özellikle son bir haftadır medya gündemine oturan Galatasaray’ın Kadıköy’de alkışlanması ile ilgili polemiklere anlam veremediğini söyleyen Emre, "Bu polemikler,15 gün önce vardı, 6-7 yıl önce yoktu. O zaman sorulmuş muydu Galatasaraylı futbolculara?. O zaman olmuş muydu bu polemik?  Bilmiyorum. Bunun atılacak en son adım olduğunu düşünüyorum. Futbolcuların arasında böyle bir problemi zaten yok. Ben Galatasaray şampiyon olduktan sonra milli takımdan kardeşlerimi, yakın olduğum çoğunu tebrik ettim zaten. Bu adımdan önce çok önce atılması gereken bir çok adım var. Onların da futbolcuların işi olduğunu düşünmüyorum..Tebrik etmek konusu benim adıma geride kaldı.  Tebrik etmem gereken arkadaşları zaten tebrik ettim. Sahanın içinde de derbiye yakışır bir maç olmasını diliyorum. Bu son adım olarak görülmesi gereken bir şey bence. Bundan önce atılması gereken çok çok önemli adımlar var Bu polemiğin niye bu kadar gündeme geldiğine Fenerbahçe takım kaptanı olarak da anlam veremiyorum. Taraftar, camia ve yöneticiler arasındaki ilişkiler olsun; bence bunlar çok daha çok önemli adımlar. Medyanın kendi arasında yaptığı çatışmalar var. Futbolcuları bu anlamda en masum kesim olarak görüyorum. Sahada formamızın hakkını vermek adına, kazanmak adına mücadele içindeyiz. Ama 90 dakika sonunda herkesle arkadaşlığımızı dostluğumuzu devam ettiriyoruz. Futbolcuların atacakları adımlar en son adımlar, ondan önce atılacak birçok adım var" dedi.

Bu sorunlar 2 günde aşılmaz

Emre Belözoğlu, İngiltere’de olduğu gibi Türkiye’de de rakip takım taraftarlarının bir arada maç izleyip izleyemeyeceği yönündeki bir soruya ise, "Her ülkenin kendi dinamikleri var. Bizim ülkemizde bunlar geçmişte yaşanmış.  Bunun adımının temelden atılması gerekiyor. Bir anda değişecek şeyler değil bunlar. Bir anda gerçekleşmesini beklemek de biraz hayalcilik olur. Toplumsal şuurun geliştirilmesi gerekir. Medya buna öncülük etmeli. Akabinde yöneticiler, futbolcular, teknik adamlar herkes ortak bir şuur geliştirip bu konu aşılabilir.. Bunun dışında bunlar iki günde değişecek şeyler değil" diye yanıt verdi.

Taraftarımız en iyi şekilde ağırlayacaktır

Son olarak Fenerbahçe taraftarlarına mesaj veren Emre Belözoğlu, "Taraftarımız geçmişte bu anlamda gerekli tecrübeleri edindi. Rakibimiz ki olursa olsun evimizde misafirperverliğiyle tanınan bir kulübüz. Kim olursa olsun en iyi şekilde ağırlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Taraftarımızın bu anlamda diğer tüm kulüplerin taraftarlarından daha bilinçli olduğuna inanıyorum" dedi.