Emre Belözoğlu: "ülkemi Ve Fenerbahçe'yi Temsil Etmeye Çaliştim"

02.09.2014

Emre Belözoğlu: "ülkemi Ve Fenerbahçe'yi Temsil Etmeye Çaliştim"

İtalya’nın başkenti Roma’da1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Papa Franciscus’un isteğiyle gerçekleştirilen "Barış için Dinler Arası Maç" organizasyonuna katılan Kaptanımız Emre Belözoğlu, Türkiye’yi ve Fenerbahçeyi temsil ettiğini söyledi.

 

Karşılaşmada forma giyen tek Türk futbolcu olan Emre Belözoğlu organizasyonu Fenerbahçe Televizyonu’na değerlendirdi.

 

"Dünyanın son dönemde yaşamış oldukları ortada, eski kaptanım Javier Zannetti de böyle bir organizasyona öncülük etti, bize de gelmek düşüyordu" diyen Emre Belözoğlu, organizasyonu düzenleyenlere ve kendisini davet edenlere teşekkür etti. Emre, "Çok büyük oyuncuların arasında yer aldık, elimden geldiğince öncelikle ülkemi daha sonra takımımız Fenerbahçe’yi temsil etmeye çalıştım. Dün Kardemir Karabükspor ile oynadığımız maç nedeniyle kısa bir süre sahada kaldım, ama önemli olan burada olmaktı. Tabi çok güzel duygular bunlar. 20 yaşında gelmiştim ilk İtalya’ya, şuan 33 yaşındayım organizasyonda eski arkadaşlarım da olduğu için çok keyifli oldu"  ifadelerini kullandı.

 

İtalya’nın kendisi için çok değerli bir yer olduğunu da belirten Emre Belözoğlu, "İstanbul dışında en çok rahat ettiğim yerin İtalya olduğunu söyleyebilirim. O yüzden burada olması tabi çok önemliydi, inşallah elimizden geldiğince ülkemizi ve kendi değerlerimizi doğru temsil etmişizdir. Tabi dünyanın yaşamış olduğu girdap, bu bunalım ortamı herkes tarafından malum, ancak bu duygularımızı hoşgörüyle perçinleyebiliriz, birbirimize olan saygımızla, yapabildiğimiz kadar sevgimizle tekrar kazanabiliriz diye düşünüyorum. Bunun adına da işte hoşgörü diyoruz. Ben inanıyorum ki bu tür organizasyonlar çok fazla olursa dünyadaki barış da artacaktır. Spor da bunlardan bir tanesi. İnsanları birleştiren unsurlardan bir tanesi. İnşallah ülkemizde de böyle organizasyonlar olur. Çünkü bizim ülkemizin de buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sporun birleştirici yönünü, ruhunu inşallah insanlara anlatabiliriz. Bu anlamda bu organizasyonun çok güzel olduğunu düşünüyorum. 15 dakikalık bir süre oynadım, ama söylediğim gibi bir şeyler yapmaya çalıştım. Böylesine büyük oyuncularla oynamak  herkese nasip olmaz. O yüzden her zaman kendime bunu layık görmesem de bizi buraya layık görenlere teşekkür ediyorum, elimizden geldiğince bundan sonra da ülkemizi temsil etmeye çalışacağız." şeklinde konuştu.


Maradona gibi bir futbol efsanesi ile aynı maçta forma giymesinin kendisi için büyük mutluluk olduğunu da ifade eden kaptan Emre Belözoğlu, "Bir ara bana sarıldı, yani bunlar anlatılacak duygular değil. Çocukluğumuzun kahramanları bunlar. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusuyla yan yana oynuyorsun. Bugün sahada 4 tane 10 numara vardı, hangisini Türkiye’ye getirsen 10 binlerce insan onu izlemek için, ondan bir imza almak için gelir, tabi Maradona, Baggio, Del Piero, Shevchenko, Maldini, Pirlo yani hepsini ayrı yere koymak lazım. Hepsi büyük oyuncular, efsane olmuş oyuncular. Onların arasına bizi layık gören herkese teşekkür ediyorum." dedi.