Emre: "beşiktaş'i İnönü'de De Yenebilecek Güçteyiz"

03.05.2012

Emre: "beşiktaş'i İnönü'de De Yenebilecek Güçteyiz"

Tahkim Kurulu'nun hakkındaki tedbir  kararını kaldırmasının ardından Beşiktaş maçında forma giyebilme şansı bulan oyuncumuz Emre Belözoğlu, kendisini her zaman oynayacakmış gibi hazır tuttuğunu, Aykut Kocaman'ın görev vermesi halinde yarınki maçta oynayabileceğini ve Beşiktaş'ı İnönü Stadı'nda yenebilecek güçte olduklarını söyledi.

Emre, Medya Sorumlumuz Orkun Yazgan'ın hazırlayıp sunduğu ve Radyo Fenerbahçe'de, Bilyoner.com'un katkılarıyla yayınlanan 'Samandıra Saati'  isimli programa açıklamalarda bulundu.

Son Trabzon maçı sonrası yaşadığı olayların bu sezon yaşananların yanında "Denizde damla gibi" kaldığını belirten Emre Belözoğlu, "Trabzonspor maçıyla çok iyi bir başlangıç yaptık. Ama maçtaki o mükemmel takım performansının dışına çıkmak adına her türlü mücadeleye başvurdular. Bizler de elimizden geldiğince saha içinde cevap vermeye çalıştık. Ama ne olursa olsun tekrar bir karar çıktı, tedbir kaldırıldı. Bu anlamda çok mutluyum, önümüzde önemli maçlar var. Hoca görev verirse elimden gelen her şeyi daha önce olduğu gibi yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

PFDK'nın hakkında verdiği karara herhangi bir itiraz olmadığı için, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun 3. haftasında Beşiktaş ile yapacakları maça oynayacakmış gibi hazırlandığını ancak son günde yapılan itiraz neticesinde hakkında tedbir konulduğunu hatırlatan Emre, "Son günde; artık herkesin Allah kalbini biliyor, hangi niyetle yapıldığı zaten aşikar olan tekrar bir itiraz oldu; oynamamam için. Önemli değil. Tahkim Kurulu da görevini yaptı. Toplanmak adına bir tedbir koymaları gerekiyordu belki, bilmiyorum. Tekrar toplandılar ve 3 maçla ceza onandı. Kendimi her zaman oynayacakmış gibi hazır tutuyordum. 3 maçlık bir periyotta oynamadım ama yine oynayacakmış gibi kendimi geçen haftadan hazırlamıştım. Hocam görev verirse elimden gelen her şeyi yapacağım. Sonuçta geçen maçta herkes elinden gelen mücadeleyi ortaya koydu. Bu sene bence takım adına çok ciddi bir birliktelik ortaya koyuyor arkadaşlarımız. Bu anlamda herkese örnek olduğumuzu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Beşiktaş maçı hakkında ise Emre, "Beşiktaş'ı içeride yendik, İnönü'de de yenebilecek güçteyiz. Bu periyoda geçen sene 18'de 17 yapan takım ruhu ile girdik diye düşünüyorum. Son 3 maçı da kazanmak istiyoruz. Rakip kim olursa olsun çok önemi yok. İçeride Beşiktaş'ı yendik, İnönü'de de yenebilecek güçteyiz. Yeter ki o birlikteliği, o beraberliği ortaya koyalım. İnanıyorum, takım arkadaşlarım bu işi bugüne kadar getirmişken devam ettirmek istiyor. Önümüzdeki 3 maçı da kazanıp, ligi şampiyon bitirmek istiyoruz" dedi.