Emre: "galatasaray'i Yenip Kupayi Almak İstiyoruz"

06.05.2012

Emre: "galatasaray'i Yenip Kupayi Almak İstiyoruz"

Oyuncumuz Emre Belözoğlu, zorlu bir sezonun ardından son maçta Galatasaray’ı yenerek kupayı almak istediklerini söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, öncelikle yaşanan olaylara değindi. Emre, "Bugün maçın adamı seçilmişim ama ondan önce konuşacak çok şey var. Medya Sorumlumuz Orkun Yazgan maç öncesinde sabah beni aradı ve ’gol atacaksın’ dedi.  Golün tarifini de yaptı. Bu golü onun kalbinin temizliğine veriyorum. Bugün çok konuşulacak şey var, en azından ben öyle düşünüyorum. Şenol Güneş de  Aykut hoca da çok değerli insanlar. Ancak futbolda bazı şeyler o kadar koptu ki, bu iki insanı ayrıştırabiliyor. Ben 32 yaşımdayım, geçmişimde hatalar da yaptım. Taraftarlar bugün her 2 dakikada bir anneme küfür ettiler. Bana küfür eden arkadaşlarımın yüzüne bakarak diyorum ki; bugün evlerine gittiklerinde kendi annelerinin elini öpsünler. Kimsenin annesi küfrü hak etmiyor. Herkes hatalarından dolayı eleştirilebilir ve yargılanabilir. Geçmişte ben de hatalar yaptım, bugün yaptığımı düşünmüyorum.  Kimsenin annesi küfrü hak etmiyor. Benim annem hiç hak etmiyor. Trabzonlular çok istiyorlarsa gidip kendisini görebilirler, benim bütün ailem Maçka’da yaşıyor. Gitmek görmek isteyen varsa görebilirler" diye konuştu.

Ardından maça değinen Emre, "Maça gelirsek, maça iyi başladık. Gerginlikler bize yarıyor diye düşünüyorum. Takım arkadaşlarımı tebrik ederim. Şampiyonluk fırsatı elimize geçti. Ligi normal şekilde bitiren Galatasaray’dı. Biz ise şampiyonluk için elimize bir fırsat geçirdik. Kim şampiyon olursa olsun Türkiye’de artık bazı şeylerin gözden geçirilmesi lazım. Türkiye’nin en kariyerli futbolcularından biri olarak başta ben, yöneticiler, başkanlar, medya mensupları elini vicdanına koyup hareket ederse güzel günler gelecektir. Bugün bir milat olsun benim ve Türk futbol adına. Futbol, bu kadar ölüm kalım değil. Bunları herkesin bilmesi gerekiyor. Futbol hayatta her şey değil. İnsanın ailesi şerefi ve namusundan önceye gelecek bir şey değil" dedi.

Galatasaray maçı içinse Emre, "Çok önemli bir periyottan geçtik. Bu sene başı itibariyle çok zorlandık. Büyük seyircimiz önünde Galatasaray’ı yenip kupayı kaldırmak istiyoruz. Futbol bu, yapıp yapamayacağımızı bilmiyoruz. Bunu Allah bilir ancak. Tabii başkanımızın dediği gibi ’zafer inananlarındır’. Biz de inanıyoruz. Geçen sene haksızlığa uğradıysak ki ben uğradığımızı düşünüyorum, Cumartesi günü de inşallah yüzü gülen bilen oluruz" şeklinde konuştu