Emre: "her Maç Onur Mücadelesi"

31.10.2011

Emre: "her Maç Onur Mücadelesi"

Oyuncumuz Emre Belözoğlu, Türkiye'nin en iyi takımı olduklarını bir kez daha gösterdiklerini ifade ederek, her maçta onur mücadelesi verdiklerini söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, "Beklemediğimiz bir şekilde 10 kişi kaldık. Takımın oyunu takdire şayan. Çok iyi mücadele etik. Taraftarın verdiği destek çok önemli. Türkiye'nin en iyi takımı olduğumuzu gösterdik. Karabükspor'dan daha fazla pozisyona girdik. 10 kişi kalınca adil mücadele olmadı. Galip geldiğimiz için çok mutluyuz" dedi.

2 haftada 4 puan kaybetmelerinin kendilerinde stres yaratıp yaratmadığıyla ilgili soru üzerine Emre, "Beşiktaş'tan da iyi oynadık. İyi oynadığımız dakikalarda gol yedik. Hemen hemen stres yapmayan Türkiye'deki tek takımız. 2-0 geriye düşsek bile maçı çevirebiliyoruz. Bizi inanan taraftarımızın desteğini devam ettirmesini istiyorum. Geçen sezon yaşanan olaylardan sonra bizim için her maç ayrı bir onur mücadelesi" diye konuştu. 
 
Emre, hakem ile ilgili soru üzerine ise şu yanıtı verdi:
"Maçın hakemiyle alakalı kimsenin bir şey konuşmasını istemiyorum. Herkesin kendi adamına, kendi futbolcusuna, kendi hakemine sahip çıkmalı. Kimsenin kaale alınmadığı televizyon programlarında açıklamalar yapılmasın. Hakemlerin arkasında durmaya devam etmeli. Saha olan saha içinde kalmalıdır. Kol kırılır yen içinde kalır."