Emre: "herkesten Özür Diliyorum"

14.12.2011

Emre: "herkesten Özür Diliyorum"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Emre Belözoğlu, Bursaspor maçında ve sonrasında yaşanan olaylardan dolayı herkesten özür diledi.

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu 1907 Tribünü’nde düzenlediği basın toplantısında, son günlerde yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Zor bir süreç yaşadım"
Emre,  "Ülkemizde futbol, 3 Temmuz’dan itibaren büyük bir sıkıntı yaşıyor. Bu süreç en çok camiamızı ve biz futbolcuları çok etkiledi. Kendimle ilgili bu süreç öncesinde de çok fazla haberler yapıldı. İftira silsilesi başlatıldı kendi hakkımda. Bunların çok şükür hiçbirinin gerçek olmadığı iddianame açıklandıktan sonra ortaya çıksa da, bu 5-6 aylık süreç boyunca kendimi yorgun ve bitkin hissettim. Bunlarda bizi hem saha içinde hem de saha dışında ayrıca motive etti. Bazen iyi motive etti bazen de olumsuz yönde etkiledi bizi" dedi.

"Özür diliyorum"

Bursa maçında ve sonrasında yaşanan olaylara değinen Emre, "Bu konuda  bazı şeyler söylemek istiyorum. Tarihimizin en zor dönemini yaşayan camiamızın bu sağlam duruşunu zarar verdiysem; bu anlamda taraftarımızdan, hocamızdan, yönetimimizden, takım arkadaşlarımdan ve küçüklü büyüklü herkesten özür diliyorum. Aykut hocadan bir kez daha özür diliyorum" ifadelerini kullandı

 "Fenerbahçe’de futbolu bırakmak istiyorum"

"Önemli olan Fenerbahçe camiası" diyen Emre, "Biz bugün varız yarın yokuz. Önemli olan Fenerbahçe’nin başarısı. Fenerbahçe’de futbolu bırakmak istediğimi söylemiştim. Yapmış olduğum hataların farkında olan biriyim. Hataların cefasını çekmeye hazırım ama yapmadığım hatanın değil. 6 ay sözleşmem var formamı giymeye devam edeceğim. Fenerbahçe beni göndermedikçe buradayım, futbolu burada bırakmak istiyorum" diye konuştu. 

"Futbolla ve ailemle meşgul olmak istiyorum"
Fenerbahçe’de futbol hayatının devam ettiğini söyleyen Emre, "Bana ulaşmış kadro dışı tebligatı yok. Ben buradayım. Olayın merkezi adam olmaktan çıkmak, futbolla ve ailemle meşgul olmak istiyorum" şeklinde konuştu.