Emre: "hiçbir Şey Yitirmedik"

20.03.2012

Emre: "hiçbir Şey Yitirmedik"

Oyuncumuz Emre Belözoğlu, Galatasaray maçı sonrası takım olarak yeni bir başlangıç yaptıklarını, eleştirilere sahada cevap vereceklerini ve yitirilmiş bir şey olduğuna inanmadıklarını söyledi.

Radyo Fenerbahçe'de yayınlanan ve Profesyonel Futbol Takımımızın medya sorumlusu Orkun Yazgan'ın hazırlayıp sunduğu 'Samandıra Saati' isimli programa telefonla bağlanan Emre Belözoğlu, gündemle ilgili açıklamalar yaptı.

Hiçbir camia bizim gösterdiğimiz dirayeti gösteremezdi

Fenerbahçe'nin hem lig hem de kupaya talip olduğunu belirten Emre, "3 Temmuz'dan beri yaşadığımız sıkıntıları Türkiye'de hangi büyük camia yaşarsa yaşasın bizim gösterdiğimiz dirayeti gösteremezdi. Bakıyorum konuşulanlara, sanki 3 Temmuz'dan beri üzerine oynanmış hiçbir şey yokmuş da; şimdi beraberlikten sonra yine farklı farklı senaryolar üretilerek hala Fenerbahçe'nin üzerine gelinmeye devam ediliyor. Bilinmesi gereken bir şey var, Fenerbahçe'yi yıkamadılar yıkamayacaklar da. Fenerbahçe'nin büyüklüğünün, sezon sonunda kazanacağımız şampiyonluğun, kupaların büyüklüğünün dışında farklı bir büyüklüğü olduğunu insanlar ne yazık ki daha anlayamamışlar. Ne olursa olsun, bizler futbolcu grubu olarak da üzerimize düşen sorumluluğun fazlasıyla farkındayız. Bundan sonra da herkese bunu göstermek adına tekrar çaba sarf ediyor. Dünkü idman itibarıyla tekrar bir başlangıç yaptık. İnşallah herkese bir şekilde, bizim tek cevap vereceğimiz yer olan saha içinden cevap vereceğiz" dedi.

Hatalar hepimize ait

Ligin en güçlü takımının Fenerbahçe olduğunu söyleyen, güzel bir sürecin kendilerini beklediğini, çünkü yeniden kenetlendiklerini belirten Emre, "Derbide bizi üzen bir netice ortaya çıktı. 2-2 hiçbir şekilde bizi memnun etmeyen, mutlu etmeyen bir sonuç. Hocamız büyük bir mütevazılık gösterip takımın 3 Temmuz'dan beri yakaladığı doğru bir ivme olduğunu, doğruları futbolcuların yaptığını, hataların kendisine ait olduğun dile getirdi. Biz futbolcular buna katılmıyoruz. Hepimizin hataları kabul etmesi gerekiyor. Bunu konuştuk. 3 Temmuz'dan beri yaşadığımız süreçte en büyük destekçi yine hocamız ve taraftarımızdı. Hiçbir şey kaybetmediğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Artık her maç önemli

Emre Belözoğlu, kupadaki Samsunspor ve ligdeki Bursaspor maçlarıyla ilgili olarak da, "Her maç artık önemli. Bu saatten sonra hiçbir maç ayrımı gözetmeden yolumuza devam etmek istiyoruz. Kupada da en önemli adaylardan birisiyiz. Bu sene uzun sürelerdir kazanılmayan Türkiye Kupası'nı inşallah müzemize götüren biz oluruz. Samsunspor maçıyla start vereceğiz. Taraftarlarımızın desteğini esirgemeyeceğini düşünüyoruz. Onların desteğiyle yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.