Emre: "problemleri Çözmek İçin Buradayim"

31.12.2011

Emre: "problemleri Çözmek İçin Buradayim"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Emre Belözoğlu, Fenerbahçe camiasının yaşanan bu süreçte gösterdiği duruşun takdire şayan olduğunu söyledi ve ekledi: "Emre takım içinde problemleri çözmek için mücadele eder. Emre problem olmaz. Problem yarattığımı hissettiğim an ceketimi alır giderim. Ben bu ailenin çocuğum" dedi. 

Emre Belözoğlu, FB TV ekranlarından canlı yayınlanan Günün Röportajı programında taraftarlardan gelen soruların yanıtladı. Emre, birçok konuda yöneltilen soru ve yapılan yorumlar karşısında şunları söyledi:

Sözlerine herkesin yeni yılını kutlayarak başlayan Emre, "2011 yılı bize büyük mutluluklar yaşattı ancak son dönemde ise büyük üzüntüler yaşadık. Bu sene benim burada 3. senem ve ilk şampiyonluğumu yaşadığım dönem. Ayrıca 2011 yılında oğlum Ömer Akif dünyaya geldi. Bunlar benim için 2011 yılının en güzel anları ancak 2011 yılının son döneminde hak etmediğimiz süreçle karşı karşıya kaldık. Başkanımız ve camia olarak zor bir süreç yaşadık ve yaşıyoruz. Bu süreç içinde camiamız çok önemli bir birliktelik ve beraberlik gösterdi. Bu camianın içinde bulunmak benim için gurur verici" diye konuştu.

İnsanların kendine gösterdiği sevgi ile ilgili Emre, "İnsanların bana verdiği tepkiler hep ailenin küçük bireyi gibi. Bende buna layık olmak için elimden geleni yapıyorum. Bazen kazanmak için verdiğimiz mücadele sonrasında yanlış anlaşılıyoruz. Belki bu anlamda bir sıkıntım olmuştur. Önemli olan sahanın içinde olan sıkıntıları sahanın dışına taşımamak" dedi.

Zor bir süreç içinden geçtiklerini belirten Emre, "Gerçekten kolay bir süreç yaşamıyoruz. Bizi bu süreçte ayakta tutan içeride Aykut hoca, dışarıda ise taraftarın ve camianın desteği. Fenerbahçe camiası bu süreci iyi yönetti.  Ama gördük ki; Fenerbahçe’nin Fenerbahçe’den başka ne yazık ki destekçisi yok. Fenerbahçe’nin Fenerbahçeliden başka seveni yok. Ligin hala tepesinde olmamızı çok onurlu bir duruş olarak görüyorum" şeklinde konuştu.

Sezon başında takımdan ayrılan oyuncuların kendilerini olumsuz etkilediğini söyleyen başarılı futbolcu, her şeye rağmen ligin en çok pas yapan ve en oturmuş takım görüntüsünü verdiklerini belirti.

"Play offun adil bir sistem olmadığını düşünüyorum. Ligi biz ciddi bir avantaj puanı ile bitirmek istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluk" diyen Emre, son dönemlerde yaşanılan olaylar ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

"Saha içinde bazen ben kontrolü kaybettiğim dönemlerde Fenerbahçe camiasını üzen bazı görüntüler vermişimdir. En çok rahatsızlık duyduğum şey benim ismimin olduğu konularda spekülasyonların olması. Ben ne hocamla ne de takımdan herhangi bir arkadaşımla yumruklaşmadım. Ben Emre, ne zamanki bu takımın içinde bir problem oluşturduğumu hissettiğimde burada olmak istemem. Emre takım içinde problemleri çözmek için mücadele eder. Emre problem olmaz. Problem yarattığımı hissettiğim an ceketimi alır giderim.  Ben bu ailenin çocuğum."

Oğlu Ömer Akif ile ilgili Emre,  "Herkes aile olduğunu evladı olduktan sonra daha iyi anlıyor. Çok büyük bir nimet. Allah hiç kimseyi evladının sıkıntısı ile yaşatmasın. Hayatım biraz daha onun etrafında dönüyor" diye konuştu.

Emre sözlerini, "Yeni yılın Fenerbahçe camiasında görev yapan herkese, bu büyük taraftara ve herkese sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum" diyerek tamamladı.