Emre: "şampiyonluklara İmza Atacağiz"

01.02.2013

Emre: "şampiyonluklara İmza Atacağiz"

Fenerbahçemizin ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Emre Belözoğlu, sağlık kontrolünden geçtiği Liv Hospital’da basın mensuplarının karşısına çıktı. Basın toplantısında Emre’ye Liv Hospital Medikal Direktörü ve Genel Cerrahi Uzamanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu eşlik etti.

Emre, basın toplantısında Fenerbahçe’ye yeniden dönmenin kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu söylerken, transfer sürecini de şöyle anlattı: "Benim için bu süreç 3 gün önce başladı. Gerek hocamla gerekse Ali Yıldırım ile görüştüm. Benim için çok güzel bir teklifti. Ben 4 yıl önce Fenerbahçe’ye geldiğimde jübilemi Fenerbahçe’de yapmak istediğimi de söylemiştim. Ancak Fenerbahçe’den 6 ay önce ayrılmam camiam adına bir gereklilikti. Şimdi artık birbirimize sarılma zamanı. Aykut hoca benim büyüğümdür. Yaşadığımız sıkıntılar oldu. Her futbolcu ve antrenörün yaşayabileceği bir durumdu;  zaten bunu da halletmiştik. Görüşmeler olumu gerçekleşti yuvama döndüğüm için çok mutluyum. Şampiyonluklara bu forma altında imza atacağız diye düşünüyorum."

Emre, Fenerbahçe’nin 3 kulvarda mücadele etmesi ile ilgili olarak ise "Ben Fenerbahçe’de uzun yıllar geçirdim. Çok büyük bir camia, beklentiler her zaman çok yüksek. Takım 3 kulvarda çok iyi gidiyor. Dünyanın büyük takımları bile büyük transferler yaparak istedikleri başarıları yakalayamıyor. Lig lideri olmasak da iyi gidiyoruz. 5 puan fark çok büyük bir fark değil. Rakiplerimizin transferleri çok büyük isimler onlara da hayırlı olmasını istiyorum. Onlar da Şampiyonlar Ligi’nde iyi hizmet ederler. Şu andaki mevcut kadro ben gelmeseydim de iyi işler yapacaktı, ben de elimden geleni yapacağım. 4 sene boyunca öğrendiğim bir gerçek var Fenerbahçe’nin ne yaptığı ve ne yapacağı hep çok önemli kaderini belirleyecektir" diye konuştu.