Endonezyali Konuklarimiz Kulübümüzü Ziyaret Etti

01.06.2011

Endonezyali Konuklarimiz Kulübümüzü Ziyaret Etti

Endonezya Spor Bakanı Yardımcısı İman Bonila Sombu ve beraberindeki heyet, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı gezdi.

 

Gezi öncesi 1907 Tribünü'nde bir toplantı düzenlenirken, toplantıda Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyelerinden Yasemin Merçil ve Dış İlişkiler Müdürü Turgut Acar da yer aldı. Turgut Acar, kafileye Fenerbahçemizin tarihini, çalışmalarını, faaliyet gösterdiği alanları, başarılarını ve yapacağı projeler hakkında bilgi verdi. Toplantıda, stadın genel yapısı ve standartları hakkında da konuşulurken, Fenerium, Fenercell, Fenernet, Fenebahçe Televizyonu, Fenerbahçe Dergisi ve Radyo Fenerbahçe de anlatıldı.

Brifing sonrasında, Yasemin Merçil, Eski Endonezya Devlet Başkanı Abdurrahman Wahid’in kardeşi Prof. Dr. Salahuddin Wahid’e bir hatıra plaketi hediye ederken, Endonezyalı misafirler de ülkelerinden özel olarak getirdikleri hediyeleri takdim ettiler. Ardından Fenerium  Mağazası’nda tüm konuklara üzerlerinde isimlerinin yazıldığı çubuklu Fenerbahçe forması hediye edildi.

Endonezyalı konuklar, stad turu kapsamında 1907 tribününü, yönetim kurulu locasını, soyunma odalarını, maraton tribününü, Fenercell’i, Fenerbahçe Televizyonu’nu, Fenerbahçe Dergisi’ni, Radyo Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçe Müzesi’ni ziyaret ettiler.  Misafirlerin son durağı ise Maraton Fenerium oldu. Fenerium’daki ürünleri inceleyen konuklar, Fenerium’un çalışmaları hakkında bilgiler edindi.

Prof.Dr. Salahuddin Wahid ile Endonezya Spor Bakanı Yardımcısı İman Bonila Sombu Fenerbahçe Televizyonu’na yaptıkları açıklamada, Fenerbahçe Spor Kulübü’nden oldukça etkilendiklerini dile getirdiler.