06.10.2013

Erciyes Kupasi Fenerbahçemizin

Kayseri’de düzenlenen 7.Erciyes Cup Basketbol Turnuvası’nda mücadele eden Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, finalde karşılaştığı İzmir Konak Belediyesi’ni 69-47 mağlup ederek, kupaya uzandı.

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde yapılan ve 2 Ekim'de başlayan turnuvaya, Fenerbahçemizin yanı sıra Kayseri KASKİ, TED Ankara Kolejliler, Canik Belediye, Orduspor ve Konak Belediyesi katıldı. Tek devreli lig usulüne göre yapılan turnuvada, Fenerbahçe oynadığı 3 maçı da kazanarak, turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuvayı Konak Belediyesi ikinci, Kayseri KASKİ ise üçüncü bitirdi.

Final maçına Takımımız; Birsel Vardarlı, Esmeral Tunçluer, Agniezska Bibrzycka, Anastasiya Verameyenka ve Isabelle Yacoubou beşi ile başladı.

Maça etkili alan savunması yaparak başlayan Fenerbahçemiz, pota altında Isabelle Yacoubou, dış bölgeden ise Bibrzycka ile skor üretti ve ilk çeyreği 17-13 önde tamamladı.

İkinci on dakikalık bölümde ise Olcay Çakır ve Tuğçe Canıtez ile hızlı hücumlarla skor üreten Takımımız pota altında rakibe kolay sayı şansı tanımadı ve soyunma odasına 35-25’lik üstünlükle girdi.

Üçüncü çeyrekte de Tuğçe Canıtez'in etkili oyunu ve skora katkısıyla Konak Belediyesi karşısında baskın oyununa devam eden Potanın Kraliçeleri bu çeyreği de 58-40 üstünlükle bitirdi.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız son çeyrekte de İzmir temsilcisi karşısındaki etkili ve baskılı alan savunmasını sürdürdü. Bibrzycka, Anastasiya ve Tuğçe ile sayılar üreten Takımımız, son bölümlerde de rakibi karşısında üstün oyununu sürdürdü ve maçtan 69-47'lik galibiyetle ayrıldı.

Potanın Kraliçeleri bu sonuçla 7. Erciyes Cup'ı şampiyon olarak bitirdi. Birincilik kupasını Kayseri KASKİ Kulübü Başkanı Ömer Yağmur’un elinden genç oyuncumuz Olcay Çakır aldı.