18.10.2014

Erciyes Kupasi Fenerbahçemizin

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında bu yıl 8.si düzenlenen Erciyes Cup'ta mücadele eden Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız  son maçında Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ile  karşı karşıya geldi. Takımımız mücadeleden 58-54'lük galibiyet ile ayrıldı ve Erciyes Cup'ın sahibi oldu.


Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Kayseri'de düzenlenen Erciyes Kupası’nın son gününde Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ile Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde karşılaştı.


Turnuvada ilk 2 maçında, Canik Belediye ve Osmaniye Gençlik'i mağlup eden sarı lacivertli ekip karşılaşmaya  Birsel Vardarlı Demirmen, Kübra Ekşi, Quanitra Hollingsworth, Astou N’Dour ve Tuğba Palazoğlu  ilk beşi ile başladı.


İlk çeyrekte Quanitra Hollingsworth ve Astou N’Dour ile sayılar bulan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız bu periyodu 14-12 önde tamamladı.


İkinci çeyrekte Birsel ve Bojovic'in de skora katkısıyla üstünlüğünü koruyan sarı lacivertli ekip soyunma odasına 28-23'lük galibiyetle girdi.


Karşılıklı basketlerle geçen 3. periyodda rakibin farkı kapatmasına izin vermeyen Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı son 10 dakikaya 40-35 önde başladı.


4. çeyrekte de oyunun kontrolünü elinde tutan sarı lacivertli ekip salondan 58-54 galip ayrılarak 3'te 3 yaptı ve Erciyes Kupası’nın sahibi oldu.