Eren Akkaya: "görevimi Yaptim"

16.09.2014

Eren Akkaya: "görevimi Yaptim"

U21 Takımımız ile Trabzonspor arasında oynanan maçta ikili mücadele sonrasında dili boğazına kaçan rakip takım oyuncusu Recep Uğur Öztürk’e ilk müdahaleyi yapan U21 Takımımızın Masörü Eren Akkaya, "Trabzonsporlu ya da herhangi bir takım futbolcusu olması önemli değildi. Ben görevimi yaptım. Bu benim mesleğimin bir parçası. Sahaya girdim, müdahale ettim. Çok şükür ki ucuz atlattık" dedi.


Fenerbahçe U21 Takımımızın Trabzonspor ile deplasmanda karşılaştığı maç centilmenlik görüntülerine sahne oldu. Trabzonsporlu genç futbolcu Recep Uğur Öztürk’ün bir pozisyon sonrası dili dönerken; Fenerbahçe’nin masörü Eren Akkaya sahaya girerek bir anlamda genç oyuncuyu ölümden kurtardı.


21 Yaş Altı Takımının Trabzonspor ile deplasmanda oynadığı karşılaşmanın 37. dakikasında aldığı darbe ile yere düşen Trabzonlu futbolcu Recep Uğur Öztürk’ün dili döndü. Uğur Öztürk’ün hayati riskini fark eden Fenerbahçe’nin masörü Eren Akkaya yedek kulübesinden hızla sahaya girerek genç futbolcuya müdahale etti. Uğur Öztürk müdahalenin ardından nefes almaya başladı ve bir anlamda ölümden döndü.

 

Eren Akkaya: "Sahanın içinde de kardeşiz"


U21 Takımımızın masörü Eren Akkaya, saha içinde yaşadığı olay ve yaptığı müdahaleye ilişkin Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.


Eren Akkaya, "Top taç çizgisine yöneldiği anda Mehdi ile Uğur arkadaşımız ikili mücadeleye girdi. Bu esnada Mehdi’nin kolu Uğur’un gırtlağına geldi. Bana yüzleri dönük olduğu için pozisyonu gördüm. Uğur eliyle boğazını tuttu ve gözleriyle yukarı baktı. Ayaklarıyla çırpınmaya başlayıp, eline boğazına götürdüğünde ben bir şey olduğunu anladım. Hakem o anda taç kararı vermişti ve oyuncuyu görmemişti. Hakemi falan dinlemedim, girdim sahaya. Baktım nefes alamıyor. Kaldırdım, ensesinden tuttum. Çenesinden aşağıya çektim. Dilini aldım. O arada konuşuyordum. ’Sakin ol aslanım, sakin ol. Bir şey yok’ Dilini tuttum ve çıkardım. Nefes almaya başladı. Ondan sonra sahadaki doktor arkadaşlar olaya müdahale ettiler ama o ara nefes almaya başlamıştı ve tekrardan konuştu bizimle.  Oyuna devam etmek istediğini söyledi. Ben görevimi yaptım. Trabzonsporlu ya da herhangi bir takım futbolcusu olması önemli değildi. Bu mesleğimin bir parçası. Sahaya girdim, müdahale ettim. Çok şükür ki ucuz atlattık" dedi.


Sahanın içinde hakemden, rakip oyuncusuna kadar herkesin kardeş olduğuna vurgu yapan U21 Takımımızın masörü Eren Akkaya, "Hakem maçtan sonrada çok teşekkür etti. Sahanın içinde de elini omzuma koydu. ’Çok teşekkür ederim’ dedi. Biz sahada rakibiz ama hakemde olsa, rakipte olsa, aynı zamanda kardeşiz. Sahanın içindeki herkes ekmek parasını bu işten kazanıyor. Sahanın dışındaki taraftarlar oyuncuların rekabet içinde olmasını arzu ederler ama biz sahanın içinde de kardeşiz." ifadelerini kullandı.