Erkek Takımımız Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda Şampiyon Oldu

14.05.2017

Erkek Takımımız Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda Şampiyon Oldu

Sapanca Kırkpınar parkurunda yapılan Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası'nda ikinci gün yarışları sonunda 8 Tek yarışını kazanan Fenerbahçe Kürek Şubemiz, erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu.

Kürek Şubemiz, final etabının son gününde tek çifte ve 2 tek yarışlarını 1.olarak tamamladı. 8 tek yarışını ise Aydın İnanç Şahin, Fuad Rafail, Eren Can Aslan, İsmail Ali Bekiroğlu, Onat Kazaklı, Gökhan Güven, Selahattin Gürsoy , Besim Tolga Şahinoğlu ve Hasan Selahattin Tayfun'dan oluşan ekibimiz 5:35.03'lük derecesiyle ilk sırada tamamladı. Yarışlar sonunda Fenerbahçemiz topladığı 980 puanla şampiyon olurken, Galatasaray ise 930 puanla ikinci sırada yer aldı.

Hüseyin Turoğlu: “Çok mutlu ve gururluyuz”

Kürek Şubemiz Teknik Direktörü Hüseyin Turoğlu, şampiyonluk hakkında şu şekilde konuştu:

“Çok mutlu ve gururluyum. Bütün sporcularımız inandılar ve çok çalıştılar. Bu şampiyonluğu hak ettik. Büyük bir özveride bulundular. Her şeyden fedakarlık yaptılar. Sporcularımızın ailelerine de teşekkür ederim, her zaman destekçimiz oldular. Bu sene Türkiye Kupası'nı aldık ve şimdi de Türkiye Şampiyonu olduk. Biz bir ekibiz, bir takımız. Ben bize destek veren ve inanan herkese teşekkür ederim. Biz bu sene takım ruhunu yarattık ve başardık. Ayrıca Muhammed Canşi'yi de andık, bugün. Onu hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız.”