Erkek Voleybol Takimimiz Final Etabina Yükseldi

28.03.2016

Erkek Voleybol Takimimiz Final Etabina Yükseldi

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, ligin 22. ve son haftasında konuk ettiği Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-1 (25-13, 25-27, 25-15, 25-20) yendi ve üst üste 9. galibiyetini elde etti. Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izledi.
 

Bu sonuçla puanını 43’e yükselten Ekibimiz, ligde normal sezonu 15 galibiyet ve 6 mağlubiyetle ikinci sırada tamamlayarak adını, ligi ilk dört sırada tamamlayan takımların mücadele edeceği final etabına yazdırdı.
 

Normal sezonu ilk dört sırada tamamlayarak final etabına yükselen diğer takımlar sırasıyla; Halkbank, Arkas Spor ve İstanbul Büyükşehir Belediye oldu. Final etabının 1. turnuvası 06-08 Nisan tarihleri arasında Ordu Durugöl Spor Salonu’nda oynanacak.
 

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Fenerbahçemiz Alen Pajenk, Metin Toy, Guillaume Quesque, Selçuk Keskin, Sabit Karaağaç ve Levi Alves Cabral ilk altısıyla başladı.
 

Mücadeleye çok iyi bir başlangıç yapan ekibimiz 4 sayılık seriyle sarı kırmızılı ekibe erken mola aldırdı. Metin Toy’un etkili oyunu ve başarılı bloklarla oynayan ekibimiz ilk teknik molaya Cabral’ın sayısıyla 8-4 önde gitti. Moladan Cabral’ın servis sayısıyla dönen Fenerbahçemiz, Metin Toy’unda etkili oyunuyla farkı 9 sayıya kadar çıkardı: 13-4. Cabral’la oldukça etkili servisler kullanan ekibimiz, ikinci teknik molayı ise 16-5 önde geçti.  Mücadelede her geçen dakika farkı açan Fenerbahçemiz, skoru 22-7’ye kadar getirdi. Son bölümde 2 sayılık seriyle farkı 11 sayıya indiren sarı kırmızılı ekibe Cabral’le yanıt veren Takımımız sete noktayı koydu: 25-13.
 

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette basit hatalarla oynayan ekibimiz 4-2 geri düştü. Selçuk’la farkı 1 sayıya indiren Takımımız, 4-4’te eşitliği yakaladı ancak basit hataları sürdürünce ilk teknik molaya 6-8 geride girdi. Takımımız mücadelenin devamında farkı eritemedi ve skor 7-10 olunca Veljko Basic’ten mola geldi. Mola dönüşü fark yine kapanmadı ve ikinci teknik molaya 12-16 sarı kırmızılı ekibin üstünlüğüyle gidildi. Setin son bölümünde 18-18’de eşitlenen mücadelede karşılıklı sayılar sonrası 2 sayılık seri bulan Takımımız 23-22 öne geçti. 24-24’te tekrar eşitlenen ikinci set, 25-27 sarı kırmızılı ekibin üstünlüğüyle tamamlandı: 1-1.
 

Üçüncü sete iyi başlayan Takımımız, ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Bu periyotta rakibini adeta domine eden Fenerbahçemiz, bloklarıyla sarı kırmızılı ekibe geçit vermedi ve ikinci teknik molaya da 16-7 önde gitti. Setin son bölümünde de rahat bir oyun sergileyen ekibimiz seti 25-15 kazanarak maç skorunu 2-1’e getirdi.
 

Fenerbahçemizin 2 sayılık serisiyle başlayan dördüncü sette, hücum organizasyonlarını iyi yapan taraf olan ekibimiz, ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Karşılaşmanın devamında farkın kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, ikinci teknik molaya ise 16-10 önde gitti. Ayrıca bu sette sarı kırmızılı takımın oyuncusu Agamez, itirazlarından dolayı hakem tarafından oyundan ihraç edildi. Son bölümde de rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Fenerbahçemiz, seti 25-20, maçı da 3-1 kazandı.
 

Fenerbahçe 3-1 Galatasaray HDI Sigorta

Salon: Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji
Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Ramazan Çevik
Fenerbahçe: Guillaume Quesque, Alen Pajenk, Selçuk Keskin, Levi Alves Cabral, Sabit Karaağaç, Metin Toy (Mehmet Özbek, İzzet Ünver, Uğur Güneş)
Galatasaray HDI Sigorta: Halil Yücel, İbrahim Emet, Agamez, Katic, Emin Gök, Tervaportti (Can Ayvazoğlu, Melih Sıratca, Sunder, Boğaçhan Zambak, İbrahim Akşeker, Murathan Kısal)
Setler: 25-13, 25-27, 25-15, 25-20
Süre: 105 dakika (22, 33, 23, 27)