Erkek Voleybol Takimimiz Sezona Galibiyetle Başladi

24.10.2015

Erkek Voleybol Takimimiz Sezona Galibiyetle Başladi

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Türkiye Erkekler Voleybol 1. Ligi 2015-2016 sezonunun ilk haftasında Ankara temsilcisi Halkbank ile karşılaştı. Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden Takımımız, 3-0 galip ayrıldı.
 

Yeni sezon öncesi takımın başına daha önce Türkiye Erkek Voleybol Milli Takımı Baş Antrenörlüğü yapan Bosna-Hersek doğumlu Fransız  Baş Antrenör Veljko Basic’i getiren ve  kadroyu da Alen Pajenk, Guillaume Quesque, Levi Alves Cabral, Sabit Karaağaç, Mehmet Özbek ve Selçuk Keskin ile güçlendiren ekibimiz, 3 set boyunca rakibine karşı üstün bir oyun sergiledi ve karşılaşmayı 3-0 kazandı.
 

Karşılaşmanın ilk teknik molasına 8-7 geride giren ekibimiz ikinci teknik molayı ise 16-13 geride tamamladı. Ancak setin son bölümünde oyuna ağırlığını koyan Takımımız skor avantajını eline geçirdi ve seti 25-27 kazandı:0-1.
 

İlk teknik molasını 8-7 geride geçtiği ikinci sette ise ikinci teknik molayı 13-16 önde geçen Erkek Voleybol Takımımız, müthiş bir karşılaşmaya sahne olan setin son bölümde ise hücumlarını sayılarla tamamladı ve savunmada az hatayla oynayarak seti 29-31 kazandı: 0-2.
 

Fenerbahçemizin 2 sayılık serisiyle başlayan son sette ise karşılıklı sayılar sonunda ilk teknik mola 5-8 üstünlüğümüzle geçildi. Mola sonrası farkı 1 sayıya indiren Halkbank’a 3 sayılık seriyle cevap veren ekibimiz, ikinci teknik molayı da 4 sayı farkla 12-16 önde geçti. Mücadelenin son bölümünde de skor avantajını elinden bırakmayan Erkek Voleybol Takımımız seti 23-25, maçı da 3-0 kazandı.