Ernest Lenell Bremer Fenerbahçe Ülker'de

07.10.2012

Ernest Lenell Bremer Fenerbahçe Ülker'de

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Avrupa’nın en iyi oyun kurucularından biri olan J.R. Bremer (Ernest Lenell Bremer) ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

1980 doğumlu , 1.91 boyundaki J.R. Bremer profesyonel kariyerine St. Bonaventure Universitesin’den, 2002 yılında Boston Celtics’e transfer olarak başladı.  Aynı sene NBA Çaylak All-Star takımına seçildi.  Boston Celtics’te bir sezon geçirdikten sonra, 2003-2004 sezonunda Cleveland Cavaliers’e transfer olan Bremer, aynı sezonu Golden State Warriors’da tamamladı.

3 sayı atan oyuncular arasında uzman kişi ilan edilen J.R. Bremer, 2004 yılında Avrupa’ya transfer olarak kariyerine devam etti. Sırasıyla; Unicaja Malaga (İspanya), Angelico Biella (İtalya), PAOK BC (Yunanistan), KK Bosna (Bosna Hersek), Spartak Primorie (Rusya), Triumph Lyubertsy (Rusya), Krasnye Krylya Samara (Rusya) ve BC Nizhny Novgorod (Rusya) takımlarında görev aldı.  Ocak 2012 yılında İtalya’ya giderek Olimpia Milano takımına transfer oldu. J.R. Bremer aynı zamanda Bosna Hersek Milli takımında  da görev alıyor.