Ersun Yanal: "beklentilerin Üzerinde Bir Fenerbahçe Olacak"

22.07.2013

Ersun Yanal: "beklentilerin Üzerinde Bir Fenerbahçe Olacak"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, 3 haftalık hazırlık dönemini ardından oynanan hazırlık müsabakalarıyla takımı daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını ve bu sayede beklentilerin üzerinde bir Fenerbahçe yaratmak için çalışacaklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “3 haftalık bir hazırlık dönemi geride kaldı. Oynadığımız maçlarda takımın oyun formatını ve nasıl bir oyun oynayacağımızı görme fırsatı bulduk. Bu hazırlık dönemi iyi bir şanstı. Bu şansı bütün oyuncularımız da kullandı. İstediğimiz oyunu oynama yönünde iyi bir süreç oldu.. Aldığımı sonuç normal bir sonuç. Taraftarlarımız bu ve buna benzer sonuçları görecek.Beklentilerin üzerinde bir Fenerbahçe yaratmaya çalışacağız” diye konuştu.

Takıma adapte etmeye çalıştıkları sistemin, zamanla oturacağına da değinen Yanal, “Oyuncularımız istenilen oyunu oynamaya başladı ancak bu bir süreçtir. Yavaş yavaş da bu sistem tamamıyla oturacaktır. Fenerbahçe taraftarı bugün aldığımız sonuçlar sezon içinde görmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

İlk yarıda sahaya sürdüğü 7 yabancı oyuncu hakkında da konuşan başarılı teknik adam, “Hazırlık maçlarında 7-8-9 yabancı alanı var ve biz de değerlendireceğiz. Önümüzdeki karşılaşmalar için gerekli değerlendirmeleri yapacağız” dedi.

Son olarak yeni sezon için yapılacak transfer sonucunda takımda nasıl bir kısıtlamaya gideceğine ilişkin soruyu değerlendiren Ersun Hoca, “Bu bir süreç. Her şey bu süreç içinde gerçekleşecektir. Biz de zamanla göreceğiz” açıklamasında bulundu.