Ersun Yanal: "bizi Şampiyonluğa Götürecek Olan Şey Enerjidir"

16.02.2014

Ersun Yanal: "bizi Şampiyonluğa Götürecek Olan Şey Enerjidir"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal,  kendilerini şampiyonluğa götürecek olan şeyin enerji olduğunu ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Ersun Hoca,  "Önemli bir gündü, Fenerbahçe camiasının Bağdat Caddesi'nde gövde gösterisi yaptığı bir gündü, bizim de sahada savunduğumuz ilkemiz adına mücadele verdiğimiz bir gündü. İyi futbol var mıydı; zaman zaman olduğunu söyleyebilirim. Rakibi de tebrik ediyorum.. Bu kadar mücadeleci, yüksek tempoda karşılık veren, savunmada canla başla mücadele yapan yede kulübesinden de mücadele ortaya koyduğu ilginç bir maç oldu. Kazanmak için mücadele ettik, atmosfer de güzeldi. Bu bizi şampiyonluğa götürecek olan enerjidir. Oyuncularıma hazırlayan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. 24 kişilik kadroyuz diyorduk, Serdar da katıldı, daha kaliteli oyunlar daha önce oynadık, yine oynayacağız. Kazanmadığımız süreçten de dert almalıyız. Önemli, anlamlı bir günde kazandık, bu mücadelenin hakkı olan şampiyonluğu almak istiyoruz" diye konuştu.

Alper'in kişisel performansı ile ilgili soruya Ersun Yanal, "Alper farklı özelliği olan pas-dripling yeteneği olan, savunma da yapan önemli bir oyuncu. Daha çok gelişeceğini düşünüyorum. Sadece Alper değil, tecrübeli oyuncular da önemli katkı yaptılar. Kuyt'tan Emre'ye, Alves'ten Bekir'e, Mehmet Topuz'dan Kadlec'e kadar ki uzun zaman süre almadılar. Bu takım oyununu ortaya koydu" yanıtını verdi.

Takımdaki sakat oyuncuların durumuna da açıklık getiren Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, "Emenike bir kaç antrenman yaptı takımla, riske edemezdik, 13 maç daha var ve sabretmeliyiz. Diğer oyuncularımız bu yükü aldı. Sakat ve cezalılar da katılınca kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sow'un kronik sorunu vardı yük fazla bindi, Webo'nun ayak bileği sakatlığı belliydi.. Kötü zamanda geldi bunlar ama önümüzdeki haftadan itibaren takımla birlikte olacaklar" dedi.

Ersun Yanal, Emenike'nin kardeşinin eşininin ikizlerinin doğumu sonrasında öldüğünü ifade ederken, "Kendisine baş sağlığı diliyorum" diyerek sözlerini noktaladı.