Ersun Yanal: "bugün Baştan Sona Üstün Bir Oyun Sergiledik"

01.03.2014

Ersun Yanal: "bugün Baştan Sona Üstün Bir Oyun Sergiledik"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Gençlerbirliği karşısında 90 dakika boyunca üstün bir oyun sergilediklerinin altını çizdi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, sözlerine destek veren kadın ve çocuk taraftarlarımıza teşekkür ederek başlarken, "Tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Kadınlarımız bizi yalnız bırakmadı, 30 binin üzerinde insan vardı. Maçın sonuna kadar da tezahüratlarla bizi desteklediler. Bugün baştan sona üstün oynadık. Haftaların getirdiği yorgunluk da var. Biz böyle bir takım değiliz, pozisyonları atabilecek kadroya sahibiz. Çok daha erken maçı koparabilirdik, ligin son haftaları böyle gergin geçecek. Puan farkını tutarak iyi bir son yapmak istiyoruz” diye de konuştu.


Son dönemde yaşanan sakatlıklara ilişkin de konuşan Ersun Hoca, “Son dört maçtır, özellikle Konya maçından sonra çok fazla oyuncu rotasyonu oldu. Cezalılar, sakatlar etkiledi. En büyük gücümüz olan ön bölgedeki oyuncular sakatlandı. Zordu. Biz her zaman söylediğimiz gibi iyi bir takımız, bunlar mazeretlerimiz değil. Bundan önceki haftalarda puan kayıplarımızda çok ciddi hakem hataları oldu. Diğer rakiplerimiz de bazen futbol oynamadan kazanıyorlar” dedi.


Son olarak bir kez daha Fenerbahçe’nin büyük bir camia olduğunun da altını çizen Ersun Yanal, “Hakem hataları ile 6 puanımız gitti. Bu 6 puan, puan farkını 10 yapar. Bu konuda kendi içimizde konuştuk. Fenerbahçe birçok cephe ile savaşıyor. Birçok şeyin mücadelesini veriyor ve buna rağmen bu takım buradaysa, bu Fenerbahçe'nin büyüklüğünü gösterir” şeklinde konuştu.