Ersun Yanal: "çok Anlamli Bir Galibiyet Oldu"

01.09.2013

Ersun Yanal: "çok Anlamli Bir Galibiyet Oldu"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Sivasspor karşısında alınan galibiyetin çok anlamlı olduğuna dikkat çekti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, “CAS kararından sonra anlamlı bir galibiyet oldu. Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Her koşulda bizi destekleyen taraftarımıza da teşekkür ederiz. Oyuncularımız benim istediğim her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Önümüzdeki maçlar için daha da gelişmemiz gerekir. İki gol yedik ve bunun üzerinde tartışacağız. Bu galibiyeti aldık ve mutluyuz. Oyunumuzu geliştirerek devam edeceğiz” dedi.

Takımımızdaki her futbolcunun kendilerinden istenilen oyunu sahaya koyduklarının da altını çizen Ersun Hoca, “Bugün oynadığınız futbolun gerçekleri var ve bu şekilde oynamak zorundasınız. Oynadığınız futbolda ritim gerekir. Oyuncularımız, Fenerbahçe’nin ve benim istediğim oyunu oynamak için çalışıyorlar. Önümüzdeki süreci en iyi şekilde değerlendireceğiz. Gerektiği gibi gelişeceğiz” açıklamasında bulundu.

İsveçli oyuncumuz Samuel Holmen’in performansına ilişkin soruya ise, “Teknik bir sorundu. Fenerbahçe’nin oyununu oynamaya çalışacağız. Holmen de sahadaki her oyuncu gibi çok iyi oynadı” şeklinde cevapladı.

BASIN TOPLANTISI

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Sivaspor ile oynadığımız ve 5-2 galip ayrıldığımız müsabaka sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Sözlerine süreç içerisinde çok daha iyi bir seviyede olacaklarını söyleyerek başlayan Ersun Yanal,"Oyuncularımızın kapasitesini çok iyi biliyorum. Benim istediğimi yapan oyuncuların ne seviyeye geleceğini de biliyorum. Geç kalan oyuncularımız da vardı. Bunların hiçbiri mazeret değil. Benim istediği Fenerbahçe için yavaş yavaş gelişiyoruz. Yaptığımız hiçbir şey bize yetmemeli. Bu da böyle devam edecek” dedi.

TFF’nin 6+0+0 kararına ilişkin çıkan haberlere de değinen Ersun Hoca, "Ben gerçekten yoruldum. Asılsız haberlerden yoruldum. Hergün birisinin gidişinden, birinin menajerinden haberlerinden yoruldum. Fenerbahçe'nin ne kadar güçlü bir takım olduğunu biliyorsunuz. Ben kadroya kimi alacağıma karar vermeliyim. Görevim bu. Bunu iyi algılayalım ve bu konuların altını çizerken dikkatli olalım. Bugün Sow oldu, yarın Webo olur, Kuyt olur Cristian olur. Bir telefon uzaklılığındayız. Bizim ne kadar yorulduğumuzu lütfen tahmin edin. 6 yabancı kuralımız var, bizim 10 yabancımız var, 4 yabancımız tribünde olacak. Her maç öncesinde bu polemiği çıkarmanın anlamı yok” ifadelerini kullandı.

Senegalli oyuncumuz Moussa Sow hakkında da konuşan Yanal, "Sow'un böyle bir soru sormaya hakkı yok. Bana sorar. Biz oyuncumuzla birebir konuşuruz. Sosyal medyada konuşmuş. Eğer medyayla konuşmak istiyorsa biz de onun için gerekeni yaparız” açıklamasında bulundu.

Sivasspor karşısında forma giyen Holmen ve diğer oyuncularımızın performansını da değerlendiren başarılı antrenör, “Hangi sistemi oynarsanız oynayın dayanıklılığı yüksek oyuncularla oynamak zorundasınız. Rekabeti yükseltecek oyuncuların başında Holmen geliyor. Bu rekabete kim girebilecekse onları tercih ediyoruz. Bu performansı sergileyecek oyuncular sahada olacak. Bunu oyuncularla paylaşıyoruz. Sizinle de paylaşmakta biz sakınca görmüyorum” diye konuştu.

Takımdan hiçbir oyuncunu ayrılmak istemediğine de değine n Ersun Hoca,"Kim gitmek istiyor ise dedik ama kimse Fenerbahçe'den ayrılmak istemiyor, uzaklaşmak istemiyor. Bizim irademizdir, otururuz tartışırız" şeklinde konuştu.

Disiplinli ve mücadeleci oyun tarzının her zaman başarı getireceğine de değinen tecrübeli teknik adam, "Olmazsa olmaz diye bir şey var, o da yapacağınız mücadelenin seviyesi. Bir ölçü ortaya koymak gerekiyor. Oyun disiplinine sadık kalacak bir irade ile oynamak bizim için önemli. Takımdaki oyuncu kalitesini yükseltmenin bizi bir yerlere götüreceğini düşünüyorum. Bizim söylediklerimizi oyuncular yaparsa başarıya ulaşacağız” dedi.

Son olarak CAS’ın verdiği kararı değerlendiren Ersun Yanal, "CAS'a gelince, yönetimimiz yeterince zaman harcıyor bu kararlarla ilgili. Bizim işimiz sahada kalmak. Bize yetmeyen bu süreci daha da lehimize çevirmek için uğraşıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.