Ersun Yanal: "fenerbahçe Her Maça Kazanmak İçin Çikar"

04.05.2014

Ersun Yanal: "fenerbahçe Her Maça Kazanmak İçin Çikar"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, şampiyonluğun keyfini çıkarmanın oldukça keyifli olduğunu belirterek, "Fenerbahçe ne olursa olsun her maça kazanmak için çıkar. Rakibin istek arzusu bizden daha fazlaydı" dedi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Ersun Yanal,  "Şampiyon olarak buraya geldik. Şampiyonluğun keyfini çıkarmak oldukça keyifli. Fenerbahçe ne olursa olsun her maça kazanmak için çıkar. Rakibin istek arzusu bizden daha fazlaydı. Maçın başında savunma hatalarımızdan kaynaklanan gollerle geriye düştük. İkinci yarı müdahale ettik ama çeviremedik" diye konuştu.


Rakip oyuncuları da tebrik eden başarı teknik adam, "Akhisarsporlu oyuncular bizi alkışlayarak centilmenlikten örneği gösterdiler. Centilmenliklerinden dolayı onlara teşekkür ediyorum" dedi.


Fenerbahçe ile devam edip etmeyeceği ile ilgili soru üzerine Yanal, "Kulübün önceliği çok daha farklı. 2 hafta var ligin bitmesine. Takım olarak, bir aile olarak şampiyon olduk. Başarının devamı için gereken yapılacaktır" yanıtını verdi.


BASIN TOPLANTISI
Ersun Yanal, basın toplantısında ise Manisa’ya şampiyon olarak geldiklerini hatırlatarak, şöyle konuştu:


"Akhisar Belediyespor’a yaptıkları jestten dolayı teşekkür ediyorum, bizi onurlandırdılar. Buraya şampiyon olarak gelmek keyifli. Bu keyfi sonuna kadar çıkarmaya çalışıyoruz. Skora gelince, karşılaşmanın başında yediğimiz 2 gol var. İstediğimiz ritmi maçın başında yakalayamadık. 2. yarı başladığında oyunu biraz daha kontrol ettik. Akhisar Belediyespor’u tebrik ediyorum."


Başarılı teknik adam, "Kendi sahamızda oynayacağımız Kardemir Karabükspor maçının çok güzel bir atmosferde geçeceğini düşünüyorum. Uzun bir şampiyonluk mücadelesinden sonra bunun boşalımını yaşıyoruz" diye konuştu.


Ersun Yanal, bir basın mensubunun, çalıştırdığı takımların genellikle ikinci yarıda düşüşe geçtiğinin söylendiğini ancak bugün sosyal medyada "Ersun Yanal’ın takımları şampiyonluktan sonra düşüyor" yönünde ifadelerin yer aldığını hatırlatması üzerine "İlla düşürecekler yani, canları sağolsun. Şampiyonluğun keyfini ve tadını çıkarıyoruz. Bunun karşılığı olarak bugün istediğimiz oyunu oturtamadık, önümüzdeki hafta çok farklı olacağını düşünüyorum" dedi.


Bir gazetecinin kalan maçlarda genç oyunculara şans verilip verilmeyeceğini sorması üzerine Yanal, "Sezon başından bu yana devam eden bir kadromuz var. Bu kadro bozulmaz da. Bu kadroyla devam ediyoruz" ifadesini kullandı.