Ersun Yanal: "fenerbahçelilik Duruşunun Özgüveniyle Şampiyon Olduk"

10.05.2014

Ersun Yanal: "fenerbahçelilik Duruşunun Özgüveniyle Şampiyon Olduk"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, bu akşamın bir gala olduğunu, Şampiyonluğa ise Fenerbahçe duruşunun getirdiği özgüven ile ulaşıldığını söyledi.


Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “Bu akşam gala akşamıydı. Güzel bir galibiyetle ligi kapatmamız gerekiyordu. Oyuncularımızın maçın başından sonuna kadar gösterdikleri performans çok iyiydi. Özel kişileri kutlamak lazım. Onlara öpücüklerimizi yolluyoruz. Başta oyuncular, yönetimin duruşu, taraftarların olağanüstü desteği ve Fenerbahçe camiasının durumu bir araya geldi ve tarihi bir gün oldu. Daha bitmedi. Herkese öpücüklerimi yolluyorum” dedi.


Bu şampiyonlukta emeği geçen başta Başkanımız ve Yönetimimiz olmak üzere herkese teşekkür eden Ersun Hoca, “Bize bu ortamı yaratan ve sunan yönetim kurulumuz ve başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Aşçımızdan sağlık ekibimize kadar hepsine teşekkür ediyorum. Önemli bir sonuç elde ettik. Birçok olayın içinden sıyrılmak ve sahanın içinde kalmamız gerekiyordu bunu başardık. Fenerbahçe duruşunun getirdiği özgüven ile şampiyon olduk. Camiamıza hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.


Bu sezon elde edilen şampiyonluğun tarih tarafından anlatılacağını da deklare eden başarılı antrenör, “Umarım önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılırız. Umarım önümüzdeki sezon hak ettiği, uzun zamandır uğraşını verdiği mücadeleden galibiyetle çıkmış bir Fenerbahçe'nin tüm camiasının birleşerek kaldığı yerden devam etmesini diliyorum.  Çok güzel bir şampiyonluk aldık. Tarihin anlatacağı bir şampiyonluk oldu” dedi.


Fenerbahçe’nin güçlü bir kadroya da sahip olduğunun altını çizen başarılı antrenör, “Fenerbahçe güçlü bir takım. Böyle bir takımın aile gibi olduğunda neler başaracağını gördük. Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Çok iyi bir oyuncu grubuna sahibiz” ifadelerini kullandı.