Ersun Yanal: "futbol Adina Güzel Bir Geceydi"

01.12.2013

Ersun Yanal: "futbol Adina Güzel Bir Geceydi"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, müsabakanın her anı için futbol adına çok güzel bir gece yaşadıklarını söyledi.

 

Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulunan Ersun Hoca, "Bu akşam futbol adına sıralanması gerekenler diye soru gelseydi eğer; taraftarımızı, oyuncularımı ve rakibin hepsini bir arada değerlendirmek gerekirdi. Ayrı ayrı futbol adına kutlamak gerekiyor.  Taraftarlarımızla gurur duyduk. Onlara layık olmak adına güzel bir geceydi.  Oyuncularımızın maça asılmaları, oynama isteği, skora bağlı olmaksınız söylüyorum olağanüstüydü. Onları da kutluyorum. Müsabakının her anı için futbol  adına çok güzel bir geceydi" dedi.

 

Fenerbahçe'nin mücadelesinin konuşulması gerektiğini vurgulan Ersun Yanal, "Biz iyi  bir takımız. Değerlendirmeler çok yapılacaktır. Hatalarımız, pozisyon  hatalarımız konuşulacaktır ama biz de öz eleştiri yapacağız hatta daha fazlasını  yapacağız. Bundan sonra oynayacağımız maçlarda kazaranak devam etmek istiyoruz  aynı ciddiyet, aynı moralle güzel bir futbol akşamıydı. Raul'ün burada rakibe  ayağı gidiyor ama rakibini sakatlayacak ya da sakatlamak üzere bir hareketi yok.  Çok yumuşak bir dokunuşu var ama ayak oraya gitti. Kurallar gereği atıldı kuralları tartışmamak gerekiyor. Ama bunu değil 10 kişiyle olan mücadelemiz  konuşulmalı, penaltı vardı, o vardı , o yoktu değil; oyunun konuşulmasını istiyorum. Güzellikler bence konuşulmalı" diye konuştu.

 

Taraftarlarla gurur duyduğunu dile getiren Yanal, "Biz de  taraftarımızla gurur duyuyoruz, onların beklentilerine karşı ne yapmamız  gerektiği bilinci bizde oluştu. Onlara da böyle bir futbolla cevap verdiğimiz  için mutluyuz. Ritim yakalamış bir takımın ritmini bozmak oldukça zor bir durum.  Bütün oyuncularımız kıymetli ama sonradan oyuna girenlerin o ritmi yakalayamama durumu olacaktı. Gol atacağımızı biliyorduk. Ondan sonraya değişiklikleri saklamıştık" ifadelerini kullandı.

 

Hakemler konusunda da eleştiri yapmanın manasız olduğunu vurgulayan Ersun hoca,  "Hakemler hata yapıyor. Fenerbahçe Teknik Direktörü olarak değil, şahsım adına  konuşuyorum. Cüneyt Çakır, dünyanın sayılı hakemlerinden birisi. Yıllar önce yurt dışından hakem getiririz diyorduk. Hakemler için burada söz söylemekten çok oyunu konuşmak istiyorum . Kırılma anı arka arkaya yediğimizi ikinci ve üçüncü gol. Bize yakışan goller değildi. Bizdeki iki oyuncunun o andaki koordinasyonu bir anda savunma ve orta saha arasında eksiklikler yaratı. Bugün burada bence iyi bir deneyim kazandık"  dedi.