Ersun Yanal: "her Maça Kazanmak İçin Çikacağiz"

14.04.2014

Ersun Yanal: "her Maça Kazanmak İçin Çikacağiz"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, bundan sonra da her maça kazanmak için çıkmaya devam edeceklerini söyledi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, "Sezon başından beri ne kadar iyi bir takım olduğumuzu söylüyorduk. Bana göre 24 kişiyiz, gençlerden de katılanlar oldu ve ne kadar iyi bir takım olduğumuzu bugün ortaya koydular. 24 kişinin de hazır olduğu mesajını en iyi şekilde verdiler" dedi.


Uzun süre sonra 11’de maça çıkan oyuncularını kutlayan Ersun Yanal, "Kadlec, Selçuk, Webo, M. Topuz, Alper, Salih süre almasalar da süre alıyor gibi hazır tutuyorlar kendilerini ve oyuna giriyorlar. Bu önemliydi. Gösterdikleri çabanın karşılığını aldık. Emeklerine sağlık" diye konuştu.


Ersun hoca şampiyonluk içinse, "Matematiksel olarak kazanmadık ama 15 puanlık süreç var, karşılamalar var. Biz her maça yine kazanmak için çıkacağız. Bu beklenti ve bu kültürü biliyor, buna uygun davranıyoruz. Buna uygun manzarayı sağlayan taraftarımıza da destekleri için teşekkür ediyorum. Bu desteği hep görüyoruz, büyük bir aileyiz, hepsine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.


Kalan maçlarla ilgili de Ersun Yanal, "Önümüzde 5 maç var, biri derbi. Futbolda kalarak, futbolun dışına çıkmayıp derbiyi kazanmak istiyoruz. Sezon başında 3 yıldır yaşananlarla biz futbolun içinde kalmaya çalıştık. Bu konuda hep çalıştık ve bunu da başardık, futbolla anılmak ve burada kalmak istiyoruz. Tabii galip gelirsek, Rize maçında seyircimiz önünde kutlama yapma niyetindeyiz. Belki son haftaya kalır, belki biter, futbol bu" dedi. 


Ersun hoca, "Çok önemli bir dirilişin kutsal olduğuna inandığımız mücadelenin mutluluğunu yaşıyorum. Maç sonunda oyuncular sahada kaldılar, taraftarımızın da maçın bitiminden sonra bir adım kaldığını hissetmesi ve bu tabloyu görmek muhteşem bir manzara. Seyircimiz ve taraftarımızla bu manzaranın mutluluğunu yaşadık. Biz 1-2 oyuncudan kurulu bir takım değiliz, olağanüstü bir disiplinle belki iyi oynamadık ama pozisyon vermedik ve istediğimiz sonucu elde ettik. Bugün maç sonunda onlar da coşkuyu taraftarımızla yaşadı. Hepsi çok iyi profesyoneller, ben de onların bu sevincini kenardan izlemek durumunda kaldım" diye konuştu.


BASIN TOPLANTISI
Ersun Yanal, basın toplantısında ise sezon başından bu yana, takım olarak ligde mücadele ettiklerini söylediğini anlatarak, cezalı ve sakat çok sayıda oyuncudan yoksun çıktıkları mücadelede, görev alan futbolcuların ortaya koyduğu performansın kendisini mutlu ettiğini belirtti.


Camiamızın kendilerine duyduğu inancın karşılığını vermiş olmaktan mutlu olduklarını ifade eden Yanal, şöyle devam etti:


"Sezon başından bu yana, bir takım olduğumuzu ve bu şekilde ligde yer aldığımızı söylemiştim. Bugün önemli ve kritik bir aşamada ne kadar önemli bir takım olduğumuzu gördük. Çok uzun süre oynamayan futbolcuların takımın içinde ne kadar var olduklarını gördük. Çok fazla süre almayan oyuncuların büyük katkısının olduğu ortamı oluşturmak kolay değil. Şampiyonluğun matematiksel olarak alınmasına çok az bir süre kaldı. Oyuncularımızın böyle bir şampiyonluğu, şu süreçte, üstüne basa basa anlamaları ve başarılı olmaları beni ayrıca mutlu ediyor. Tekrar oyuncularımı kutluyorum. Onların gösterdiği çabanın, takım olma yolunda gösterdikleri etkinlik ve karakterin altını çizmek istiyorum. Bu da Fenerbahçe’nin duruşuna yakışır bir tavırdır. Oyuncularımızın bu tavrı, bizi şampiyon yapmıştır. Bundan sonraki bu duruş ve tavır, bize Fenerbahçe ve Türk futbolu için önemli bir referans teşkil edecektir."


Ersun Yanal, Beşiktaş derbisi hatırlatılarak yöneltilen "Atatürk Olimpiyat Stadı’nda kazandığınız taktirde şampiyonluk turu atacak mısınız?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

 

"Yine futbolun dışında, futbolu kışkırtacak, ona iğne sokacak sorular geliyor. Çok üzülüyorum. Bunlarla uğraşmaktan futbolun kendi özüne giremiyoruz. Bu tepkiyi göstermek zorundayız. Biz Fenerbahçe olarak aynı oyunu, aynı disiplin içinde oynamaya devam edeceğiz. Çünkü maçlar bitmedi, 5 maçımız daha var. Bunlardan bir tanesi de derbi. Bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Saha içinde futbol oynamaya çalıştık, yine futbol oynamaya çalışacağız."