Ersun Yanal: "her Maçta Kendi Sahamizda Gibi Oynuyoruz"

03.11.2013

Ersun Yanal: "her Maçta Kendi Sahamizda Gibi Oynuyoruz"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, takımımızın ortaya koyduğu performanstan dolayı memnun olduğunu söylerken, her maçı kendi evimizde gibi oynadıklarını da dile getirdi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ersun Yanal, “Her iki takımı da gösterikleri mücadeleden dolayı kutlarım. Bursaspor çok iyi bir takım. Bizim genel performansımıza yüksek tempoyla karşılık verdiler. İlk yarı istediğimiz tempoyu yakalayamadık. Her maçta kendi sahamızda gibi oynuyoruz. Sahip olduğumuz 24 futbolcunun hepsi elinden geldiğince en iyisini yapıyor. Bu da takımımızın her zaman kim oynarsa oynasın yüksek tempolu oynamasına etki ediyor” dedi.

Sonuç ne olursa olsun son ana kadar mücadele ettiklerini ifade eden Ersun Hoca, "Futbol tabi ki hatalar oyunu. Bugün puan da kaybedebilirdik. Biz bugün çevirebilen bir takım olduk. Bugün tek eksik olan şey ilk yarıydı. İkinci yarıdaki ritmi ilk yarı elde edemedik. Bizimle oynayan takımlar tempo yapmak zorunda. Bizimle oynayacaklarsa tempo yapmak zorundalar. Biz de maçın her anında bunu çevirebilmek için mücadele ediyoruz. Bu bizim için sürpriz olmuyor. Sonuç ne olursa olsun maçın sonuna kadar mücadele eden bir takımız" diye konuştu.

Hakemlerin çok iyi niyetli ve tutarlı olmaya çalıştığına işaret eden Yanal, "Onların çabalarını biliyorum, yapmak istediklerini biliyorum. Hakemleri eleştirirken onların daha özgür olmalarını düşünmek, yaptıkları hatalarla birlikte değerlendirmek gerekli. Gerçekten işleri çok zor. Allah yardımcıları olsun. Ben hakemlerin yerinde olmak istemezdim" değerlendirmesinde bulundu.

Süper Lig’in 11.haftasında Galatasaray ile oynayacağımız maçı da değerlendiren başarılı antrenör, "Her maç bizim için aynı. Tabi ki derbi sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın önemli derbilerinden. Biz yine aynı oyunumuzu sahaya koymaya çalışıp, cesur bir futbol ortaya koyacağız. Güzel bir futbol pazarı olacak. Umarım galip gelen taraf oluruz" ifadelerini kullandı.