Ersun Yanal: "maçi Kazanmak İçin Her Şeyimizi Ortaya Koyacağiz"

09.11.2013

Ersun Yanal: "maçi Kazanmak İçin Her Şeyimizi Ortaya Koyacağiz"

Geçirdiği anjiyo sonrası kalbine stent takılan ve bugün öğle saatlerinde kaldığı hastaneden taburcu olan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Takımımızın akşam saatlerinde gerçekleştirdiği antrenmana katılarak, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.Sözlerine sağlık durumu hakkında bir açıklama yaparak başlayan Ersun Yanal, yarın oynayacağımız Galatasaray karşılaşmasının önemine de değindi.


“Sağlık durumum çok iyi ve yarın Takımımın başındayım”
Sözlerine sağlık durumunu değerlendirerek başlayan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “Sağlığım gayet iyi. Bir check up sonrasında ortaya çıkan olumsuz bir durumu çözme adına yapıldı. Bir karar verdik ve böyle bir operasyon gerçekleşti. Çok da beklemeden yapıldı, çünkü artık teknoloji çok iyi bir seviyede ve her şey halledilebiliyor. Bu nedenle küçük bir operasyon gerçekleşti. Bir stent takıldı ve şu anda gayet sağlıklı ve iyiyim. Yarın da Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli derbilerinden biri olan Fenerbahçe-Galatasaray maçında takımımın başında olacağım. Şu anda da hazırız ve yarın en iyi şekilde mücadele edeceğiz” dedi.

 

“Tedavi süresi boyunca destek olan herkese teşekkür ederim”
Tedavi altında olduğu zaman zarfı içinde kendisini yalnız bırakmayan ve destek olan herkese teşekkür eden Hocamız Yanal, Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin de kendisine geçmiş olsun mesajı gönderdiğini söyleyerek,“Herkese çok teşekkür ederim. Beni yalnız bırakmayan ve destek olan herkese teşekkür ederim. Bunlar arasında en ilginci Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin telefonuma attığı geçmiş olsun mesajı oldu. Kendisine de çok teşekkür ederim. Aynı zamanda Türkiye’ye hoş geldin diyorum. Ancak şunu da söylemem gerekir, güzel bir gecede kendilerine çok fazla şans vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“Tam takım halinde Galatasaray karşılaşmasına hazırız”
Alper Potuk dışında takımda başka eksik bir oyuncunun olmadığını ve Galatasaray karşılaşmasına bu maçın önemini bilerek hazırlandıklarını dile getiren Ersun Yanal, “Alper dışında eksik oyuncumuz yok. Tam takım halinde çalışıyoruz. Şu an itibariyle takımdaki her oyuncu hazır diyebilirim. Bizimle uzun bir süredir olmayan Raul Meireles var ve tercihimizi yarın yapacağız. Fenerbahçe her maçını kazanmak için oynayan bir takımdır. Kazanırken de izlemeye gelen herkese keyif veren bir futbol ortaya koyacak. Karşılaşmanın son saniyesine kadar kazanmak için oynayan, galip gelmek için formasını terleten bir takım olacağız” diye konuştu.

 

“Saracoğlu’nda oynamak ayrıcalıktır”
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın atmosferinin etkileyici olduğunu da belirten başarılı antrenör, “Saracoğlu’nda olmak çok gurur verici ve güzel bir duygu. Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynamak çok büyük bir ayrıcalıktır. 50 binden fazla seyirciyle o muhteşem futbol mabedinde olmak ve futbolun bir tarafını yönetiyor olmak hakikaten gurur verici. Maçı kazanmak için oyuncularımızla birlikte her şeyimizi ortaya koyup, kazanmak için oynayacağız. Bu maçın ardından bir Milli takım aramız var. Yaklaşık 14 oyuncumuz milli takımda olacak ve burada kala oyuncularımızla çalışacağız. Ardından da kaldığımız yerden devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

“Bu tür maçlarda belirleyici olan oyunun kalitesidir”
Sözlerini; Fenerbahçe-Galatasaray maçlarında belirleyici olanın oyuncuların sahaya koydukları futbol ve saha içindeki davranışları olduğunu da açıklayarak tamamlayan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “Bu tür maçlarda önemli olan ya da maçın seyrini belirleyen oyuncuların sahaya koydukları oyunun kalitesidir. Bir oyuncunun saha içindeki davranışları asıl belirleyici olan. Aynı zamanda oyuncuların oyuna olan saygısı sonucu belirler. Futbol sert bir oyun, birçok şeyi önceden belirleyemezsiniz. Her zaman her şey olabilir. Dolayısıyla yarın oyuncularımın sahaya koyacakları performans, sahadaki duruşları etkili olacaktır. Başka bir faktör ise taraftarlarımız. Onlar bizim 12.adamımız ve bizim için harika bir destek. Onların da sakin ve sabırlı olmaları gerekir. Aynı şekilde hakemlerin baskı altında olmaması, maçı daha rahat yönetmelerini sağlayacaktır. Unutulmayan bir derbi gecesi yaşansın ve Türk futbolu kazansın” dedi.