Ersun Yanal: "olumsuzluklardan Umutlar Yarattik"

11.05.2014

Ersun Yanal: "olumsuzluklardan Umutlar Yarattik"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, şampiyonluk sürecinde yaşananlarla ilgili FB TV’ya yaptığı açıklamalardan satır başları  şöyle:

 

"Sonsuz minnettarız. Spotlar bizi aydınlatacak ama arka plan da  çok büyük güç, emek var. Başkanımız,  yöneticiler, camianın önünde gelen isimleri ve bizlerin çalışmaları. Başarı, hepsinin ürünü. Fenerbahçe’nin buna ihtiyacı vardı. Duruşu olan taraftarlarımıza ve camiamıza armağan ediyorum şampiyonluğu.


Bu süreçte hep beraber keyif aldık. Ailenin içinde üzüntülü, stresli günler de olmuştur. Bu çok normal.  Olumsuzluklardan umutlar yarattık. Bu işi başardık. Sağlık ekibinden,  malzemecilere, sizlere, oyunculara.. Biz mutlu sona ulaştık.


Şampiyonluk inancı, atmosferi ve hizmeti görüyorsun. Bu yeterlilik ortada. Çok iyi bir birliktelik var. Nasıl yolda yürüyeceğimizi, ne zaman koşacağımızı iyi bilen camiamıyız. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum


Eğlenceli keyifli ve mutlu olduk. Yaptığınız işten keyif alıyorsanız eğlenceli. Bunu da hak ettik. Çalışıyoruz, yeniliyoruz.


Herkes oynamak ister. Objektif değerlelere göre hareket edilmeli. Hangi koşullarda saha da olacağını bilmeli. O eksiğini kapatmak için çalışıyorsa da, ne kadar matematiksel verilerde olsa da duygusal durumlar da var. Bunu belirleyen tek kişi de ben değilim. Ekipteki herkesin faydası var. Herkesin motivesi üst seviyede tutuldu. Sonuç aldık.


Unutamadığım o kadar çok an var ki, Sivasspor maçına ve Eskişehir maçına çok üzüldüm. Konya maçına üzülmedim. Güzel bir sıçrama tahtasıydı o maç bizim için. Sivas maçında çok iyi oynadık, hak etmediğimiz hatalar,.. Karabük maçı ise futbolun galasıydı. İlk yarı keyifli coşkulu güzel manzara vardı. Beşiktaş maçı da çok enteresandı. Maç gitti, geldi. 10 kişi kaldı. Bursa maçı deplasmanda son anda gol yiyip,  gol attık. Her maçın ayrı hikayesi var.


Devre arasında transfer konusu gündeme bile gelmedi. Oyuncularımıza güvendik. En çok eleştirilenlerde onlar oldu. Başta takım kaptanları genç oyuncular olağanüstü disiplinli durdular. 3 Temmuz süreci pek çok depremleri yaşattı. Avrupa’ya gidemedik. Takımın yolculuğu Avrupa’dan ayrılıp bu yolda yürümesi zordu. Birkaç bölümde mücadele ettik. Çok hatırlanacak anlar yaşadık. Maçın dışından da birçok kesit var. Hala yaşıyor. Başkanımız yönetimimiz mücadele etti. Ve hala devam ediyoruz. Bu bir neden de sebep de değil. Hukuki bir yara alınmasın.

 

Başkanımız, İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya idari konuda çok profesyoneller. Tercüman ekibi sanki birer idareci gibi çalıştılar. Sahanın içinde kalabilmemiz için iyi bir kalkan kuruldu. Saha da kalmamız için bizde uygulamayı iyi şekilde yaptık.