Ersun Yanal: "oyuncularim Maçi Sonuna Kadar İstedi"

20.10.2013

Ersun Yanal: "oyuncularim Maçi Sonuna Kadar İstedi"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, oyuncularının maçı sonuna kadar istediğini ve oyun formatından kopmadığının altını çizdi.

 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa karşılaşmayı değerlendiren Ersun Yanal, “Zor maç olacağını tahmin ediyorduk. Erken gol, oyunun kontrol elimizdeyken ve üstün oynamamıza rağmen üretkenlikte ve sonucu almakta sorun yaşadık. Oyuncuların sonuna kadar istemesi, oyun disiplininden kopmaması, formata bağlı kalarak disiplinli götürmesi bizim için iyi sonuç oldu. Daha çok gol atmalı, pozisyon üretmeli, son dakikaya bırakmamalıyız” dedi.

 

Deplasman performansları ile ilgili soruya Ersun hoca, “Deplasmanda yüksek tempoda oynayan takım olduk. Fenerbahçe taraftarının arzu ettiği takım mı hayır ama yukarı çekmeye çalışıyoruz” yanıtını verdi.

 

Ersun Yanal, Azofeifa’nın golünü ise, “Futbol adına alkışlanacak gol yedik, şapka çıkarılacak goldü ama demorelize olmadık” diyerek değerlendirdi.

 

Daha iyi olmaları gerektiğini söyleyen Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “Bundan sonra daha rahat skorlar alacağımızı söyleyebilirim. Bir taraftan unutmamız gereken bir şey var ki; takımların taktik bağımlılığı yüksek. Çok iyi savunma yapan takımla karşı karşıyaydık, iyi çalışmışlar” dedi.

 

Caner’i oyundan çıkarmasıyla ilgili soruya ise başarılı teknik adam, “Caner'i 16 yaşından beri tanıyorum. Benim görevim bu işi yapmak. Oyuncuyu sahada tutmak veya oyundan almak. Orada onu uygun gördüm, görevimi yaptığımı düşünüyorum” yanıtını verdi.