Ersun Yanal: "oyuncularimin Dünya Kupasi Performanslarindan Memnunum"

14.07.2014

Ersun Yanal: "oyuncularimin Dünya Kupasi Performanslarindan Memnunum"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Dünya Kupası’nda mücadele eden Fenerbahçeli oyuncuların performanslarından memnun olduğunu dile getirdi.

 

Ersun Yanal, Caner Erkin için 1907 Tribünü’nde düzenlenen imza töreninin ardından açıklamalar yaptı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Kaldığımız yerden devam edeceğiz

 

Fenerbahçemiz için bugün başlayacak yeni sezonun iyi geçmesi temennisinde bulunan Ersun Yanal,  "Fenerbahçe kaldığı yerden devam edecek.  Kadromuzu koruduk, 1 oyuncuyla takviye ettik" dedi.

 

Şampiyonada mücadele eden oyuncular ne zaman dönecek?

 

Fenerbahçe’nin lig başlangıcına kadarki programını detaylandıran (http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=40755 ) Ersun Yanal, Dünya Kupası’nda mücadele eden oyuncularının dönüş tarihlerini de açıkladı. Buna göre Pierre Webo 21 Temmuz’da, Bruno Alves ve Raul Meireles 23 Temmuz’da Emmanuel Emenike 30 Temmuz’da ve Dirk Kuyt da 9 Ağustos’ta takıma katılacak. Ersun Yanal oyuncularının bu süre zarfında bireysel antrenmanlarına devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

Kadromuz yeterli

 

Ocak ve Şubat aylarında gerçekleştirilecek Afrika Şampiyonası’nın Fenerbahçe’yi nasıl etkileyeceğini sorusuna ise Ersun Yanal,  "Kadromuzun yeterli olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe, kendi kadrosunun ortaya koyduğu gücüyle ne yapacağını gösterdi. Afrika Kupası ile ilgili bakacağız ve değerlendireceğiz" dedi.

 

Kuyt her yerde oynuyor

 

Fenerbahçeli oyuncuların Dünya Kupası’nda ortaya koyduğu performanslar hakkında ise Ersun Yanal, "Oyuncularımın performansları takımlarının performanslarıyla ilgili. Portekiz’in takım performansı yeterli olmadığını için buradaki oyuncularımızın performansı da yetersiz olarak görüldü. Diğer hepsinin performansı iyiydi" dedi. Bu konuda Dirk Kuyt için ayrı bir parantez açan Ersun Yanal, "Kuyt zaten farklı bir performansla oynuyor. Kuyt, kanatta, forvette, santrafor olarak ve forvet arkası  oynuyor. Bence performansı iyiydi" dedi.

 

Caner’de sorun olmayacağını biliyorduk

 

Caner’le sezon sonunda bir görüşme yaptıklarını belirten Ersun Yanal,  "Caner’in Fenerbahçe ile hiç bir sorununun olmayacağını biliyorduk, zaten öyle de oldu. Birkaç görüşme sonrası anlaşıldı. Fenerbahçe’de onun gösterdiği performans çok önemliydi. Umarım aynısı devam eder" dedi.

 

Yaşlı bir takım değiliz

 

Fenerbahçe’nin yaş ortalamasının yüksek olduğu yönündeki eleştirilere katılmadığını belirten Ersun Yanal, "Kuyt’ın performansı ortada.Yaşlı denilen oyuncuların gösterdiği performans ortada. 30’lu yaşların başında kendisine çok iyi bakan oyuncularımız var. Önümüzdeki sezonların planlamasında tabii ki buna bakılacak, bunlar da yapılacak ama çok yaşlı bir takım olduğumuzu düşünmüyorum" dedi.

 


Salih forma şansı bulursa büyük katkı sağlar

 

Sezon planlamasının 3 kez değiştiğini belirterek "Keşke daha uzun vadeli planlamalar mümkün olsa. Ancak bu Türkiye’de zor" diyen Ersun Yanal, Roma’ya transfer olan Salih Uçan hakkında ise, "Salih için büyük bir şans. Umarımı orada oynayacaktır. Forma bulup oynarsa Fenerbahçe’ye ve Türk Futboluna büyük katkı sağlar. Umarım Salih de Fenerbahçe de Türk Futbolu da kazanır. Genç bir futbolcu, önünde zorlu bir süreç var. Umarım tüm bunların farkına varıp olumlu bir performans ortaya koyar" dedi.

 

Diego Ribas ciddi katkı sağlar

 

Son olarak Diego Ribas hakkındaki görüşlerini aktaran Ersun Yanal, "Diego Ribas’ın performansını biliyoruz. Avrupa’da uzun süre oynayan bir futbolcu ve Avrupa Futbolunu biliyor. Türk Futbolu sert oynanıyor. Yaratıcılığıyla büyük katkısı olacaktır. Avrupa’daki oyunculuk deneyimi ile bize çok ciddi katkıda bulunacak. Zaten planladığımız bir oyuncuydu. Her şey planladığımız gibi gidiyor. Umarım bir sakatlık yaşamadan her şey çok iyi bir şekilde gider" diye konuştu.