Ersun Yanal: "sezon Sonunda Şampiyon Olan Taraf Biz Olacağiz"

29.12.2013

Ersun Yanal: "sezon Sonunda Şampiyon Olan Taraf Biz Olacağiz"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal,  ligin ikinci yarısında daha iyi oynayan bir Fenerbahçe olacağını ve bu maratonun sonunda Takımımızın şampiyon olacağını dile getirdi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal,  sözlerine yeni yıl mesajıyla başlayarak, “Yeni yıl sağlık getirsin diliyorum. Rakiplerimizle puan farkını açtık. Fenerbahçe tekrar gücünü ortaya koydu. Rakiplerimizin hepsini ciddiye alıyoruz. Her biri içerisinde ayrı değerleri barındırıyor. Biz ikinci yarıda daha iyi oynayan ve mücadele eden bir takım yaratmak için buradayız” dedi.


Fenerbahçe taraftarının istediği oyunu ortaya koyduklarını belirten Ersun Hoca, “Biz hep takım oyunu oynayacağımızı söyledik. Oyunun son dakikalarında hafif kopmalar oldu, olmadı değil ama bu normaldir. Takımda golün kimin attığı önemli değildir. Benim tarzım budur. Şu bir gerçek ki Fenerbahçe, taraftarının istediği tarzda oynuyor. Olgun oyuncularla çok daha farklı bir boyut yaratacağımızı biliyorum. İkinci yarıda daha da fazla gol atan ve daha pozitif bir takım yaratacağız. Performans kriterlerimiz var, avantajlarımız var. Bunları yerine getireceğiz ve biz şampiyon olacağız” şeklinde konuştu.


Takımdaki her oyuncunun kaliteli ve değerli olduğunun da altını çizen tecrübeli teknik adam, “Fenerbahçe çok değerli ve karakterli bir takım. Karakter, bir takımı bir yerlere getiriyor. Kırılmalar oldu, kazanacağımız maçlar oldu ve kazandık. Son dakika gollerini üst üste yaptık, tesadüf olmadığını gösterdik. İkinci yarı için referanslarımız gayet kuvvetli” diye konuştu.