Ersun Yanal: "taraftarlarimizin Desteği Bize İnanilmaz Güç Veriyor"

31.03.2014

Ersun Yanal: "taraftarlarimizin Desteği Bize İnanilmaz Güç Veriyor"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, önemli bir galibiyete daha imza attıklarını ve taraftar desteğinin kendilerine inanılmaz güç kattığını ifade etti.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Ersun Yanal, "Çalıştırdığım takımlar ikinci yarı düşüş yaşar efsanesini çıkaranlar geçmişime baksınlar. Bu pek hoşuma gitmiyor. Bu şekilde konuşanlar araştırma zahmetine katlasınlar. Çalıştığım takımlarda ne yaptım, neler yaşadım bunlara baksınlar. Ülkemizde araştırmadan keyfi şekilde ortaya çıkan imaj problemleri var. Bunlar umurumda değil. Fenerbahçe, taraftarıyla, camiasıyla büyük bir takım. Taraftarlarımız bunu net şekilde gösterdiler. Sahadaki atmosfer bugün de inanılmazdı. Onları verdiği destek bize inanılmaz güç veriyor" dedi.


Ersun Yanal, "En gencinden, en deneyimlisine kadar herkesin ortaya koyduğu mücadele vardı. 3 Temmuz sürecinde bu takım çok yoruldu. Bu sene başında da aynı süreci yaşadı ancak oyuncularımız saha içinde kalmayı başardılar. Bir takım olmanın tüm unsurlarını yerine getirdiler. Ekonomik sıkıntılar yaşanabilir derken, Başkanımızın bu konudaki olağanüstü çabası vardı. Fenerbahçe büyük bir aile, büyük bir takım oldu. 7 hafta kaldı, 13 puanla öndeyiz. Taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandık. Oynamayan ya da az süre alan oyuncularımızın karakteri bugünleri bize getirdi. 7 maçın 2'si derbi. Fenerbahçe'nin mücadelesi, kutsal bir duruş ve davranıştır. Türkiye'deki en büyük takımın ortaya koyduğu karakterdir. Bu karakteri devam ettireceğiz" diye konuştu.


Şampiyonluk inancının hep olduğunu ifade eden Ersun Hoca, "Başarısız olduğumuzda da, yenildiğimizde de şampiyon olacağız dedim. Ligin başından itibaren; başkan, yönetim ve camia olarak ortaya koyduğumuz tavrımız ve duruşumuz vardı. Buna inanarak söyledim bugün de söylüyorum, şampiyon olacağız ve bu duruşu sergileyen taraftarımıza armağan edeceğiz" ifadelerini kullandı.


Ardından maçı değerlendiren Ersun Yanal, şu ifadeleri kullandı:
"Maç çok iyi başladık, goller kaçırdık. Daha sonra golü bulduk. İkinci yarının ilk 15 dakikası rakip bizden iyiydi ancak daha sonra golleri bulduk. Bu tür maçlar kırılma maçları. Kırılma noktasını iyi atlattık, kart cezasına düşecek oyuncularımızı da koruduk. Derbi maçında bu karakterimizi devam ettirmeyi arzu ediyoruz."