Ersun Yanal: "tempoyu Yükseltmemiz Gerekiyor"

22.08.2013

Ersun Yanal: "tempoyu Yükseltmemiz Gerekiyor"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, temposu oturmuş bir rakibe karşı oynadıklarını belirttikten sonra, kendilerinin de tempoyu yükseltmeleri gerektiğini söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, “Arsenal, temposu oturmuş yüksek bir takım. Golden sonraki rakibimizin aynı tarzdaki oyuna karşı, bizim de tempoyu yükseltmemiz gerekiyor. Gökhan’a ihtiyacımız vardı. Kritik karardı. Emenike, taktiksel bir tercihti. Webo’yla daha baskılı olmak istedik” diye konuştu.

Basın toplantısı
Ersun Yanal, basın toplantısında ise şu ifadeleri kullandı:

“Organize takıma karşı oynadık. Tempoyu yükseltmeye çalıştığımızda ise ikinci golü yedik ve sonuçta oturmuş bir takıma mağlup olduk. Bu takım, temposunu yükseltmek zorunda ve böyle oynamayı öğrenmek zorunda. Tempoyu yükseltmeli ve oyuna daha fazla katılmamız gerekiyor. Eksikliğimiz sezon öncesindeki kampla değil, süreklilik ile ilgili. Bazı oyuncularımız kampa geç katıldı ama bunlar mazeret değil. Fenerbahçe tempoyu yükseltecek oyuncularla oynamak zorunda. Geçenki kadroda Emenike'yi kullandık. Alışmış bir kadromuz var, onlarla oynamayı tercih ettik. Emenike'ye sonradan şans verdik. Emenike de bu takımın bir oyuncusu, o da oynayacak.”