Ersun Yanal: "umarim Bir Daha Tekrarlanmaz"

12.05.2014

Ersun Yanal: "umarim Bir Daha Tekrarlanmaz"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, dün akşam stadımızda düzenlenen kupa törenine kötü tezahüratları ile gölge düşürmek isteyenler için, "Ben böyle hadiselerin, Fenerbahçe için orada olmasından dolayı üzüntü duydum. Umarım bir daha bu türlü insanların, bulunduğu yerdeki değere gerekli saygıyı gösterirler  ve o değeri getirenlerin  saygısını da kaybetmezler.  Bu yaşananlar dilerim  bir daha tekrarlanmaz" ifadelerini kullandı.Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, öncelikle dünkü yaşanan şampiyonluk atmosferine değindi ve ekledi:


"Tören inanılmaz güzeldi. Samandıra’dan başlayıp, Cadde’den Şükrü Saracoğlu Stadımıza kadar olan  inanılmaz ilgili alakalı konvoyla birlikte, çok  güzel bir atmosferdi. Oyuncularımız ve biz alkışlandık, takdir gördük. Çok büyük bir aile olduğumuzu hissettik. Saracoğlu’na geldiğimizde her şey hazırdı ve orada da inanılmaz bir atmosfer vardı. Stadımızda mükemmel sahnelerle karşı karşıyaydık. Manzara çok güzeldi ve bizi onurlandırdılar. Sezon başından itibaren taraftarlarımızın stat da ve dışarıda gösterdiği desteği ve sıcaklığı orada hissettik."


Bu şampiyonlukta verilen emeklerin altını çizen başarılı teknik adam, "Yalnız burada Fenerbahçeli futbolcuların ve bizlerin emeklerinin altını çizmek istiyorum" diye konuştu.


Vefanın ne olduğunu Fenerbahçe Camiası’nda gördüklerini söyleyen Ersun Yanal,  "Bu emek,  tarihten bu yana  önemli değerlerle buluştu ve  çok önemli değerler üretti. Fenerbahçe kültürüyle Lefterler’den Selçuklar’a kadar; vefanın ne olduğunu da çok iyi öğrendik burada. Çünkü Fenerbahçe camiası ve yönetimleri hiçbir zaman bu vefasızlığı yapmıyor ve emek verenleri  inanılmaz destekliyor. O günkü törenlerde bu vefayı da gördük. Sezon başından bu yana her şey mükemmel geçti" ifadelerini kullandı.


Dün akşam stadımızda düzenlenen kupa törenine kötü tezahüratları ile gölge düşürmek isteyenler için de ayrı parantez açan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, "Ben böyle hadiselerin Fenerbahçe için orada olmasından dolayı üzüntü duydum. Umarım bir daha bu türlü insanların, bulunduğu yerdeki değere gerekli saygıyı gösterirler  ve o değeri getirenlerin  saygısını da kaybetmezler.  Bu yaşananlar dilerim bir daha tekrarlanmaz ama onun dışında çok mutluyduk. Kupayı kaldırdık"  şeklinde konuştu.


Sezonun yorgunluğunu kupayı almaları ile geride bıraktıklarını belirten başarılı teknik adam sözlerini şu ifadelerle noktaladı:


"Sezon başından bu yana yapmış olduğumuz o mücadelenin en güzel anı bence kupayı kaldırdığımız andı. Bütün yorgunluklar bitti. Büyük bir keyifle de bu büyük camiaya layık olduğumuz için mutlu olduk."