Ersun Yanal: "yürekli Bir Takimiz"

07.12.2013

Ersun Yanal: "yürekli Bir Takimiz"

Zor bir deplasmandan 3 puanla dönmeyi başaran tüm oyuncularını tebrik eden Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, "Oyuncuların karakteri kaybetmeyi asla istemiyor. Oyunu bırakmayan, disiplini elde tutan yürekli bir takımız. sonradan oyuna katılan oyucularımızın katkısı çok oluyor" dedi.

 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa karşılaşmayı değerlendiren Ersun hoca, "Tüm oyuncularımı kutluyorum. Her fırsatta 24 oyuncuyuz diye söze  başlıyorum Bugün de aynı şekilde. Raul yok, yabancıların 3 tanesi kadroda değiller ve Emre'nin sakatlğı var. Ama hepsiyle beraber mücadele ettik.  Oyuncularımızın maçı isteyen tavrı hepimizi mutlu etti. Kolay olmayacağını  biliyorduk. Son dakikalarda attığımız gollerle kazandık. Disiplini kaybetmeyecek  bir takımız. Futbolun içinde her şey oluyor. Ritmimizi kaybettik. Gereksiz top kayıpları ile başladık ve rakibe üstünlük verdik. İkinci yarı tamamen oyunun kontrolü elimizdeydi. Bu tavrımızı devam  ettireceğiz. Kazanma tavrı ve oyuncuların isteği aynı şekilde devam edecek. Rakibimiz uzun süredir galibiyet alamıyordu. Bugün tam kadro çıktılar. Galatasaray'la ve Beşiktaş'la deplasmanda puanları paylaştılar. Ligin güçlü takımlarından birisi. Kazandığımız için mutluyum. Oyuncularımı tebrik ediyorum" diye konuştu.

 

Takımın performansı ile ilgili soru üzerine Ersun Yanal, "Biz iyi çalışan bir takımız. Oyuncuların karakteri kaybetmeyi asla istemiyor. Oyunu bırakmayan, disiplini elde tutan yürekli bir takımız. Sonradan oyuna katılan oyucularımızın katkısı çok oluyor. Yani bir takım olduk. Bu takım olmanın getirdiği avantajları her seferinde kullanıyoruz" yanıtını verdi.