Ertuğrul Erdoğan: "sistemimizdeki Değişiklikleri Daha İyiye Götürmeye Çalişacağiz"

27.02.2013

Ertuğrul Erdoğan: "sistemimizdeki Değişiklikleri Daha İyiye Götürmeye Çalişacağiz"

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, oyun sisteminde ufak değişiklikler yaptıklarını, Siena karşısında bu oyun sistemini devam ettirmeye ve bu değişikleri daha iyiye götürmeye çalışacaklarını söyledi.

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, THY Euroleague Top 16 F Grubu 9.hafta mücadelesinde, 28 Şubat Perşembe günü, deplasmanda Montepaschi Siena ile oynayacakları maç öncesinde Resmi İnternet Sitemize açıklamalarda bulundu. Ertuğrul Erdoğan şunları söyledi:

"Şansımızın çok azaldığı bir Euroleague sezonu yaşıyoruz Top 16'da. Euroleague'in en zor deplasmanlarından birine gidiyoruz. Sistemi oturmuş, sezon başından beri performansı yukarı çıkan bir Siena takımı vardı. Son bir kaç maçını Maccabi, Barcelona ve İtalya Ligin'de Pesaro'ya kaybettiler ama sonuçta çabuk toparlayacaklarını düşünüyorum. Özel bir maç olacak çünkü. Yeniden Siena'ya gidiyoruz. Özellikle de bazı oyuncularımız açısından özel bir maç olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız, kazanmak için oynayacağız. Ama bizden çok Siena'nın bu galibiyete ihtiyacı var. Onlar biraz baskı altında olacaklar. Dolayısıyla biz ufak değişiklikler yaptığımız sistemi devam ettirmeye ve bu değişiklikleri daha da iyiye götürmeye çalışacağız. Her oyuncunun katkı vereceği ve sorumluluk alacağı bir maç olacağını düşünüyorum. Her oyuncu hazır olmalı dolayısıyla. Bizim açımızdan iki farklı takım; hem basketbol açısından hem takım kuruluşu açısından. Dolayısıyla biz biraz zorlanacağız. Çünkü bize göre biraz daha undersized bir takım. Ama sonunda mücadele edeceğiz ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız"