28.10.2015

Esbva-Lm 55-69 Fenerbahçe

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu’ndaki üçüncü hafta maçında Fransa’nın ESBVA-LM (Entente Sportıve B. Villeneuve D'Ascq Lille Metropole ) takımına konuk oldu. Palacium Arena’da oynanan karşılaşma 55-69 galibiyetimizle tamamlandı. Takımımız bu sonuçla A Grubu’ndaki 2. galibiyetine imza attı. 
 

Takımımız maça Birsel Vardarlı Demirmen, Quanitra Hollingsworth, Jantel Lavender, Marissa Coleman ve Alexandria Quigley ilk beşiyle başladı. Ev sahibi ekibin 4 sayılık serisiyle başlayan karşılaşmada Birsel ve Lavender’in sayıları eşitliği getirdi. Aby Gaye, Marielle Amant ve Fatimatou Sacko’nun sayılarına engel olamayan ekibimiz 12-4 geri düştü. Rakibin üçlüğüne Lavender’le karşılık veren Takımımız Verameyenka ve Coleman’ın da sayılarıya ilk periyordu 17-11 geride tamamladı.
 

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci periyotta Verameyenka ve Kobryn’n  sayılarıyla farkı 4 sayıya indiren Potanın Kraliçeleri skoru 19-15’e getirdi.  Sacko ve Aubert’in basketlerine Olcay Çakır’la yanıt veren Bayan Basketbol Takımımız, periyodun ikinci bölümüne 23-19 geride girdi. Tuğçe, Quanitra ve Lavender’in sayılarıyla skor farkını 1’e indiren Potanın Kraliçeleri Olcay Çakır’la 26-27 öne geçti. İlk yarının son bölümünde Aby Gaye’in basketine engel olamayan ekibimiz soyunma odasına 28-27 geride gitti. 
 

Ev sahibi ekibin 16-0’lık serisiyle başlayan üçüncü periyotta Verameyenka’nın üçlüğü ve Kobryn’ın isabetli serbest atışları sonucu skor 43-34’e geldi. Ev sahibi ekibin sayılarına Birsel ve Olcay’la karşılık veren Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız periyodu 47-42 geride bitirdi.
 

Quanitra Hollingsworth’un açılışını yaptığı son periyotta Quigley’in üçlüğü 47-47’de eşitliği getirdi. Yine Quigley’in üçlüğüyle 47-50 öne geçen Potanın Kraliçeleri agresif savunmasıyla rakibine sayı vermezken etkili hücumlarıyla da sayılar üreterek skoru 47-56’ya getirdi. Rakibin üçlüğüne Quanitra’nın turnikesiyle yanıt veren Potanın Kraliçeleri Verameyenka, Birsel ve Coleman ile sayılar üreterek skoru çift hanelere çıkardı: 52-62. Kalan sürede de skor üstünlüğünü koruyan Potanın Kraliçeleri maçı 69-55 kazandı.