Esmeral Tunçluer Basketbol'a Veda Etti

07.10.2014

Esmeral Tunçluer Basketbol'a Veda Etti

10 yıl süreyle taşıdığı ve çok sevdiği Fenerbahçe formasına "Fenerbahçe benim için çok değerli" diyerek geçtiğimiz Mayıs ayında veda eden Esmeral Tunçluer, ülkemizde düzenlenen 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası Üçüncülük Maçı’nın ardından milli formaya da veda etti.

 

Bugün oynanan Türkiye-Avustralya maçı sonrasında düzenlenen törende, 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası ile oyunculuk kariyerini noktalayan oyun kurucu Esmeral Tunçluer’e, Türk Basketboluna yaptığı katkılar adına Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel tarafından kupa ve plaket hediye edildi, Esmeral’in başarılarla dolu kariyeri kutlandı.

 

Tören sonrası hislerini dile getiren Esmeral Tunçluer,"Neler söyleyebileceğimi bilmiyorum. Çok duygu yüklüyüm. Bana destek olan herkese çok teşekkür ederim. Takım arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Onların kocaman kocaman yürekleri var. Sonuna kadar mücadele ettik. Dünya dördüncüsü olarak Dünya Şampiyonası’nda veda etmek çok güzel. Bana destek olan herkese teşekkür ederim" dedi.

 

Esmeral Tunçluer, bundan sonra da basketbolun içinde kalacağını ifade etti.